Władze Węgier wprowadziły stan zagrożenia
Po raz trzeci w ostatnich latach władze Węgier zdecydowały się na wprowadzenie stanu zagrożenia na obszarze całego kraju. Zanim premier Viktor Orbán mógł podjąć decyzję o wprowadzeniu stanu zagrożenia, który nie jest tożsamy z polskim pojęciem stanu wyjątkowego, sprawą zajął się parlament. Zgromadzenie Narodowe wprowadziło we wtorek zmiany do jednej z ustaw kardynalnych, dopuszczając wprowadzanie […]