Uczony rosyjskiego centrum badawczego aresztowany za zdradę

Rosyjskie media podały informację o aresztowaniu naukowca pracującego dla Centralnego Naukowo-Badawczego Instytutu Budowy Maszyn (CNIIMasz).

Informację o aresztowaniu Romana Kowaliowa, naukowca pracującego dla CNIIMasz podała w środę między innymi rosyjska, państwowa agencja informacyjna RIA Nowosti. Kowaliow jest podejrzany o zdradę państwa i w związku z tym Lefortowski Sąd Rejonowy w Moskwie podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego naukowca sankcji w postaci aresztu tymczasowego na okres dwóch miesięcy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

RIA Nowosti opisuje, że Kowaliow jest docentem z Moskiewskiego Instytutu Fizyczno-Technicznego, gdzie pełni też funkcję zastępcy dyrektora Katedry Kosmicznych Pojazdów Latających tego. Specjalizuje się w zakresie gazodynamiki i sondowania ziemi z dalekich odległości.

Agencja twierdzi także, że aresztowanie Kowaliowa nastąpiło w ramach sprawy Wiktora Kudriawcewa, także naukowca CNIIMasz. Kudriancew został aresztowany w lipcy zeszłego roku pod zarzutem zdrady państwa. Kudriancew jest podejrzany o to przez przekazywał tajne informacje belgijskiemu Instytutowi Hydrodynamiki im. von Karmana. Instytucja ta współpracuje z NATO.

Czytaj także: Norwedzy twierdzą, że napotkali walenia-szpiega [+VIDEO]

ria.ru/tass.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz