„Rzeczpospolita”: Patrioty na finiszu - umowa już w marcu?

/
Najprawdopodobniej w marcu podpisana zostanie umowa na dostawy…
Paweł Kukiz uważa że reforma sądów przeprowadzana przez PiS niczego nie zmieni holokaust

Kukiz: przypisywanie nam odpowiedzialności za Holokaust jest "etycznym Holokaustem"

/
Lider ruchu Kukiz'15 w ostrych słowach odniósł się do działań…

Mołdawia nie wpuściła rosyjskich dziennikarzy

/
Mołdawska straż graniczna nie zezwoliła rosyjskiej ekipie…

Mołdawia: uprawnienia prezydenta Dodona czasowo zawieszone przez TK

/
Trybunał Konstytucyjny Mołdawii czasowo zawiesił uprawnienia…

Likwidacja pomnika Lenina wywołała kontrowersje w Mołdawii

/
Władze niewielkiego miasta Falesti w północnej Mołdawii zadecydowały…

Rosja wydala mołdawskich dyplomatów

/
Rosyjskie Ministerstwo Spaw Zagranicznych przekazało dziś ambasadorowi…

Pięciu rosyjskich dyplomatów ma opuścić Mołdawię

/
Mołdawski rząd uznał pięciu pracowników rosyjskiej ambasady…

Mer stolicy Mołdawii zatrzymany przez policję [+VIDEO]

/
Mer Kiszyniowa Dorin Chirtoacă został dziś zatrzymany przez…

Elbląg: Przedsiębiorca zatrudniał nielegalnie 62 Ukraińców i Mołdawian

/
Jak ustalili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu w zakończonej 31 marca kontroli legalności zatrudnienia, mężczyzna wprowadził cudzoziemców w błąd, zapewniając ich, że dopełnił niezbędnych formalności i pracownicy są zatrudnieni legalnie. Za nielegalnie zatrudnienie grozi mu do 10 tysięcy złotych grzywny.

Ukraina i Mołdawia porozumiały się w sprawie przejść granicznych

/
Zgodziliśmy się na podjęcie kroków, które zapewnią wspólną kontrolę na naszych przejściach granicznych mających na celu uproszczenie procedury przekraczania granicy dla obywateli Ukrainy i Mołdawii" – powiedział Petro Poroszenko w poniedziałek na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mołdawii Pawłem Filip w Kijowie.

Tiahnybok: Za naszymi granicami znajdują się etnicznie ukraińskie ziemie [+WIDEO, MAPA]

/
Zdaniem lidera nacjonalistycznego ugrupowania "Swoboda" sto lat temu Ukraina była 1,6 razy większa niż obecnie. "Etnicznie ukraińskie ziemie" mają obejmować tereny czterech wschodnich województw dzisiejszej Polski.

Premier Mołdawii zapowiedział powstanie biura łącznikowego NATO w Kiszyniowie w marcu

/
Niedawno wybrany prezydent Mołdawii Igor Dodon zapowiadał zablokowanie działalności tego biura w swoim kraju.

Prezydent Mołdawii, Igor Dodon odwiedził Naddniestrze

/
Jest to pierwsza wizyta prezydenta Mołdawii w tym zbuntowanym regionie od 8 lat.

Szef MON Mołdawii zdymisjonowany za "flirtowanie z NATO"

/
Zdaniem prezydenta Igora Dodona, minister obrony Anatol Salaru swoim zachowaniem godził w mołdawską konstytucję.

Nowy prezydent Mołdawii chce bezwizowego ruchu granicznego z UE

/
Igor Dodon, który właśnie został prezydentem Mołdawii, jest określany jako polityk prorosyjski. Opowiadając się za normalizacją relacji z Moskwą, Dodon nie zamierza jednak orientować się wyłącznie na nią.

Nowy prezydent Mołdawii przyznaje historyczną rację separatystom z Naddniestrza

/
Wybrany w niedzielę prezydent Mołdawii Igor Dodon dokonał bezprecedensowego stwierdzenia, że to centralne władze Mołdawii były odpowiedzialne za wojnę domową z lat 1990-1992 i separatyzm Naddniestrza.

Trwa 2. tura wyborów prezydenckich w Mołdawii

/
Głową państwa może zostać zwolennik kursu prorosyjskiego Igor Dodon albo orędowniczka zbliżenia z Unią Europejską Maia Sandu.

Wybory prezydenta Mołdawii

/
W Mołdawii odbywają się dziś pierwsze od dwóch dekad powszechne wybory prezydenta kraju. Dotychczas głowa państwa była wybierana przez parlament.

Naddniestrze chce połączenia z Rosją. Jest dekret prezydenta

/
Naddniestrze chce przyłączyć się do Rosji. Plan takiej operacji opracowuje już MSZ nieuznawanej republiki.

Rosyjskie wojska ćwiczyły w Naddniestrzu

/
Rosyjskie wojska przeprowadziły wspólne manewry z siłami Naddniestrza. Miały one charakter antyterrorystyczny, a brały w nich udział także oddziały KGB i MSW.

Rosyjskie banki prały pieniądze w Mołdawii

/
Ponad 23 miliardy dolarów pochodzących z Rosji zostało wypranych przez komercyjne mołdawskie banki. Poinformował o tym były zastępca naczelnika służby zajmującej się walką z praniem pieniędzy należącej do Narodowego Centrum ds. Walki z Korupcją Mołdawii Michaił Grofman.

Mołdawia chce normalizacji stosunków z Rosją

/
Mołdawia jest zainteresowana normalizacją stosunków z Rosją, poinformował wice-premier i minister gospodarki Mołdawii Oktawian Kalmyk.

Większość Mołdawian przeciw wstąpieniu do NATO

/
Mołdawski Instytut Polityk Społecznych w ramach cyklicznego badania "Barometr Opinii Społecznej" zapytał Mołdawian o ich stosunek do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Amerykańscy żołnierze w centrum stolicy Mołdawii

/
Amerykańscy żołnierzy wraz ciężkim sprzętem rozlokowali się na centralnym placu Kiszyniowa. Mają wziąć udział w obchodach rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej.

Mołdawia protestuje przeciwko poborowi Rosjan z Naddniestrza

/
Mołdawskie władze wystąpiły ze zdecydowanym protestem po rozpoczęciu wiosennego poboru do rosyjskiej armii obywateli Federacji Rosyjskiej z Naddniestrza. Ambasador Rosji w Mołdawii został w trybie nagłym wezwany do mołdawskiego MSZ. Strona mołdawska uważa, że wiosenny pobór do rosyjskiej armii mężczyzn na stałe mieszkających w Mołdawii to jawna prowokacja Moskwy i pogwałcenie umów międzynarodowych.

Mołdawia wprowadza kwoty i cła na produkty spożywcze z Ukrainy

/
Mołdawski rząd nie ukrywa, że celem nowych rozporządzeń jest obrona rodzimych producentów żywności przed coraz tańszymi produktami z Ukrainy.

Prezydent separatystycznego Naddniestrza z wizytą w Moskwie

/
Naddniestrzańska Republika Mołdawska nie jest uznawana przez żadne państwo świata, także Rosję, ale w praktyce pozostaje w pełni niezależna od władz Mołdawii 1990 roku.

Rosja obniży cenę gazu dla Mołdawii?

/
Mołdawski minister gospodarki Oktawian Kałmyk poinformował, że w pierwszym kwartale roku bieżącego Mołdawianie będą płacić Gazpromowi mniej niż w roku ubiegłym.

Demonstranci w Kiszyniowie powołali Komitet Ocalenia Narodowego. Żądają ustąpienia władzy

/
W Kiszyniowie trwają zamieszki. Powołano Komitet Ocalenia Narodowego a demonstranci szturmują budynki rządowe i chcą zablokować miasto.

Zamieszki pod parlamentem w Kiszyniowie - kilkunastu rannych [+VIDEO/+LIVE]

/
To już prawdziwy bunt. Rzesze demonstrantów walczą z policją pod parlamentem Mołdawii. Według niektórych źródeł zajęli oni część budynku.

Demonstranci szturmują parlament Mołdawii

/
Manifestanci zjawili się pod gmachem parlamentu w dniu w którym deputowani głosowali wotum zaufania dla nowego premiera.

Wybuch w Kiszyniowie - jest wielu rannych [+FOTO]

/
W ścisły centrum stolicy Mołdawii doszło wczoraj do wybuchu w jednym z lokali gastronomicznych. Rannych zostało 20 osób.

Trzymiesięczny kryzys rządowy w Mołdawii

/
Już prawie trzy miesiące Mołdawia pozostaje bez nowego rządu po tym gdy w październiku parlament przegłosował wotum nieufności dla premiera Valeriu Streleta.

Polska młodzież z Ziem Wschodnich: Czas, by Rzeczpospolita traktowała nas priorytetowo

/
"Chcieliśmy pokazać, że dawne polskie Kresy to nie tylko cmentarze i inne zabytki, ale przede wszystkim ludzie, którzy współtworzą ten naród na równych prawach. Jesteśmy niewykorzystanym zasobem i czas, by w Rzeczypospolitej zaczęli traktować nas priorytetowo" - piszą dla polskiego portalu na Litwie Wilnoteka.lt młodzi Polacy z Kresów, uczestnicy akcji rozdawania biało-czerwonych wstążek na placu Zamkowym w Warszawie.

Upadek rządu Mołdawii [+VIDEO]

/
W efekcie przegłosowania dziś przez parlament Mołdawii wotum nieufności upadł rząd Walerija Strielcowa. Nie wiadomo czy utrzyma się prozachodnia koalicja w dotychczasowym kształcie.

Tysiące ludzi protestuje na ulicach stolicy Mołdawii [+VIDEO/+LIVE]

/
Wielotysięczną manifestację w Kiszyniowie zorganizowały największa partia opozycyjna Partia Socjalistów Igora Dodona i partia mera drugiego co do wielkości miasta kraju Bielc Renata Usatego.

Rosyjscy kibice wywołali bójkę w miasteczku namiotowym w Kiszyniowie

/
W miasteczku namiotowym przeciwników mołdawskich władz w Kiszyniowie doszło dziś do bójki. Mieli ją sprowokować pijani obywatele Rosji.

Ukraińcy i Rumuni jednoczą się przeciwko Rosjanom. Gorąca atmosfera przed meczem el. do ME 2016

/
Bardzo wyraźne tło polityczne ma jutrzejszy mecz Mołdawia-Rosja w Kiszyniowie. Do mołdawskiej stolicy zjeżdżają rumuńscy i ukraińscy fani, aby wspólnie wspierać rywala budzącej niechęć kibiców z obydwu krajów Rosji.

Ukraińscy nacjonaliści blokują granicę Naddniestrza [+FOTO]

/
Akcja neobanderowców koordynaowana jest z analogiczną blokadą jaką wczoraj i dziś próbowano ustanowić przy wjazdach na teren anektowanego przez Rosję Krymu.

Demonstranci zapowiadają strajk generalny w Mołdawii [+FOTO]

/
W stolicy Mołdawii Kiszyniowie pod hasłem ustąpienia prezydenta i rządu po raz kolejny manifestowało wiele tysięcy obywateli.

Rozmowy w sprawie napięć między Mołdawią i Naddniestrzem

/
Do spotkania między przedstawicielem rządu Mołdawii oraz minister spraw zagranicznych nieuznawanego Naddniestrza doszło w stolicy tego ostatniego Tyraspolu.

Blokada dusi Naddniestrze

/
Ukraina blokuje rosyjski tranzyt do nieuznawanej Naddniestrzańśkiej Republiki Mołdawskiej. Sama Mołdawia domknęła ostatnio granicę ze zbuntowanym regionem. Wszystko to odbija się na gospodarce Naddniestrza.

Mołdawscy opozycjoniści trafili do więzienia

/
Sąd zajął się opozycjonistami, którzy brali udział w akcji protestacyjnej pod hasłem żądania ustąpienia ze stanowiska obecnego Prokuratora Generalnego Mołdawii.

Mołdawia: Rośnie miasteczko namiotowe w Kiszyniowie

/
Protestujący żądają już ustąpienia prezydenta i całego rządu. Domagają się przedterminowych wyborów. Miasteczko namiotowe na centralnym placu Kiszyniowa powiększa się.

Protesty w stolicy Mołdawii - demontranci stawiają miasteczko namiotowe

/
Organizatorem demontracji w Kiszyniowie jest inicjatywa określająca się jako Platforma "Godność i Prawda". Mityngujący wznoszą hasła antyrządowe i antyoligarchiczne. Było ich o kikunastu do kilkudziesiaciu tysięcy.

Amerykańscy żołnierze w Mołdawii

/
W Mołdawii odbywają się ćwieczenia miejscowych sił zbrojnych. Kiszyniów zaprosił do udziału w nich także żołnierzy z USA i Rumunii.

Ukraina i Mołdawia wprowadzają kompletną blokadę Naddniestrza?

/
Separatystyczna Naddniestrzańska Republika Mołdawska jeszcze w 1990 r. wypowiedziała posłuszeństwo władzom w Kiszyniowie. Wykorzystując bojowe nastawienie Ukrainy, Kiszyniów próbuje pognębić separatystów.

Władze Mołdawii rozmawiają z Naddniestrzem

/
Dziś w stolicy Mołdawii Kiszyniowie doszło do spotkania przedstawicieli jej władz i delegacji separatystycznego Naddniestrza.

Saakaszwili w Odessie: Putin chce przejąć Besarabię

/
Zdaniem byłego prezydenta Gruzji, dziś gubernatora obwodu ukraińskiej Odessy, tym razem Putin planuje zająć Besarabię.

Kolejne protesty na tle rachunków za prąd - tym razem w Mołdawii [+FOTO]

/
Podwyżki taryf energetycznych doprowadziły do ponad kilkunastodniowych demonstracji pod siedzibą prezydenta Armenii. Teraz podobny protest miał miejsce w Kiszyniowie.

Manewry Rapid Trident 2015 rozpoczęte [+FOTO]

/
Na poligonie w Jaworowie koło Lwowa rozpoczęły się wczoraj manewry Saber Guardian / Rapid Trident-2015. Weźmie w nich udział niemal 2,100 żołnierzy z 18 państw.

Ukraińscy neo-naziści ustanowili posterunek w pobliżu granicy z kolejnym państwem [+FOTO]

/
Prawy Sektor ogłosił, że ustanowił posterunek w pobliżu granicy z Naddniestrzem. Jak zaznacza ugrupowanie, celem jego utworzenia jest "kontrola nad granicą z Naddniestrzem i przeciwdziałanie kontrabandzie".

Naddniestrze ogłosiło mobilizację

/
Władze nieuznawanego separatystycznego Naddniestrza ogłosiły mobilizację mężczyzn w wieku od 18 do 27 lat.