Lider ruchu Kukiz’15 w ostrych słowach odniósł się do działań izraelskich polityków, którzy nazywają nowelizację ustawy o IPN uciekaniem od odpowiedzialności za Holokaust.

Paweł Kukiz był gościem programu Kawa na Ławę” w TVN24. W jego trakcie odniósł się do reakcji przedstawicieli Izraela na nowelizację ustawy o IPN wprowadzającej karę za sformułowanie “polskie obozy”. Kukiz oświadczył: Przypisywanie Polakom odpowiedzialności za Holokaust to moralny, etyczny Holokaust na Polakach.

Szef Kukiz’15 skomentował w ten sposób wypowiedź ambasador Izraela w Polsce Anny Azari, która oświadczyła w takcie sobotnich uroczystości związanych z wyzwoleniem obozu Auschwitz, że Izrael chce wycofania przepisów penalizujących używanie kłamliwego sformułowania “polskie obozy koncentracyjne”.

ZOBACZ TAKŻE: Premier Izraela oskarża Polskę o “zniekształcanie” historii – polskie władze obiecują konsultacje z jego ambasadorem

Przepraszam widzów za moje emocje, możecie mówić, że się nie nadaję do polityki. Ale to nie jest polityka, to już jest etyka i elementarna sprawiedliwość – tłumaczył Paweł Kukiz.

Polityk przypomniał, że Polacy podczas II wojny światowej byli łapani na ulicach i wywożeni w bydlęcych wagonach przez Niemców. Skazani na katorżniczą pracę, by budować miejsca, w których mordowano Żydów. Tam został zamordowany również mój dziadek. I ja się dziś dowiaduję, że Izrael uważa, że mój dziadek, Polak, został zamordowany w polskim obozie koncentracyjnym. Jak tak można? – pytał retorycznie Paweł Kukiz.

Polacy nie byli mordercami. Natomiast każdy morderca czy to Polaka, czy Żyda czy czarnoskórego powinien być z całą stanowczością surowo karany – podkreślił Paweł Kukiz.

Kresy.pl / interia.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. MJD9
  MJD9 :

  No to teraz partie w Polsce mają do myślenia, a szczególnie PIS. Jeśli PiS teraz pod talmudycznym szantażem odrzuci ustawę o penalizacji banderyzmu i innych systemów ludobójczych, to może na wieki wieków pożegnać się z dobrymi wynikami wyborczymi w Polsce, bo to już będzie zbyt obrzydliwe nawet dla najbardziej ciapowatych czy otumanionych Polaków. Ale jeśli postanowi do końca tę ustawę wprowadzić i to razem z prezydentem Dudą, no to już naprawdę nie wiem jakim cudem nie wygra wszystkich kolejnych wyborów z kolosalną przewagą, nawet konstytucyjną. Na największe brawa zasługują posłowie klubu Kukiz15, którzy tę bezdyskusyjnie konieczną i zaniedbywaną od dekad ustawę forsowali razem z portalem Kresy. Jeszcze pouczenie jak nazywać niemieckie obozy koncentracyjne w okresie II wojny światowej na terenach polskich okupowanych w czasie II wojny światowej przez Niemców. Otóż trzeba je nazywać “niemieckimi obozami koncentracyjnymi w okresie II wojny światowej na terenach polskich okupowanych w casie II wojny światowej przez Niemców”. Nie bardzo rozumiem jaki z tym można mieć problem. A na koniec warto też podpowiedzieć miłośnikom talmudu, że jest to chyba największa w systemach wartości – może wespół z kodami pasożytniczej pseudocywilizacji muzułmańskiej – zakała ludzkości i po prostu wszyscy rozsądni a przytomni ludzie powinni jak najprędzej odrzucić talmud z uwagi na jego gigantyczną szkodliwość wobec całej bez wyjątków ludzkości z żydami na czele.

  • jwu
   jwu :

   @MJD9 Dokładnie .Niemieckie obozy śmierci (wg.najnowszych trendów nazistowskie).Nie wiem dlaczego ,ale nigdy nie spotkałem się z określeniem austriackie obozy zagłady ? Chociaż leżały na terenie ww.kraju i wiele z nich było kierowanych przez SS manów tej właśnie narodowości.Wiem ,że po anschlusie Austrii nie było,ale GG,to też nie była Polska.