Zełenski przedstawił swoich kandydatów do parlamentu

Nowy prezydent Ukrainy przedstawił pierwszych przedstawicieli swojej partii jacy znajdą się na krajowej liście kandydatów do Rady Najwyższej.

Wkrótce po zaprzysiężeniu Wołodymyr Zełenski ogłosił rozwiązanie parlamentu i przedterminowe wybory do Rady Najwyższej. Nie ukrywał przy tym, że zamierza wprowadzić do nowej Rady Najwyższej swoich zwolenników pod sztandarem własnej partii „Sługa narodu”. Nazwa ta jest też tytułem serialu w którym Zełenski grał zwykłego nauczyciela historii, który stał się głową państwa. Właśnie temu serialowi polityk zawdzięcza wielką popularność, która pozwoliła mu faktycznie zasiąść w fotelu prezydenta Ukrainy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W niedzielę Zełenski zaprezentował 20 kandydatów, którzy znajdą się na liście krajowej partii w najbliższych wyborach. Na Ukrainie obowiązuje mieszany system wyborczy, w ramach którego połowa deputowanych wybierana jest proporcjonalnie z zamkniętej listy krajowej. Druga połowa wybierana jest w okręgach jednomandatowych.

Prezydent Ukrainy ogłosił 20 kandydatów, którzy zajmą pierwsze miejsca na liście krajowej partii „Sługa narodu”. Listę otwiera formalnym przewodniczący tej partii Dmitrij Razumkow. Na drugim miejscu znalazł się prawnik, delegowany jako przedstawiciel prezydenta w Radzie Najwyższej, Rusłan Stafanczuk. Trzecie miejsca zajmuje także prawniczka, Irina Wieniediktowa, która w ekipie Zełenskiego zajmuje się przygotowywaniem reformy wymiaru sprawiedliwości.

Na kolejnym miejscu znalazł się pochodzący z Rosji Dawid Arachamija. W 2014 r. został on doradcą ministra obrony Ukrainy organizując wolontariackie wsparcie dla sił zbrojnych walczących w Donbasie. Na piątym miejscu Zełenski obsadził Galinę Janczenko, która ma być specjalistką do spraw walki z korupcją. Dopiero na siódmy miejscu znalazł się szef sztabu wyborczego „Sługi narodu” Aleksandr Kornijenko, a na dziesiątym mistrz świata w klasycznych walkach grecko-rzymskich Żan Beleniuk.

Partia Zełenskiego ma sondażach bardzo wysokie poparcie, co czyni wejście do Rady przedstawionych w sobotę 20 kandydatów z listy krajowej bardzo prawdopodobnym.

unian.net/antikor.com.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz