W starciach między zwolennikami różnych partii do jakich doszło w Indiach zginęły 4 osoby a kolejnych 18 zostało rannych.

Do walki  z użyciem broni palnej doszło w sobotę w indyjskim regionie Bengal Zachodni. Starli się zwolennicy Indyjskiej Partii Ludowej (BJP), która niedawno zdecydowanie wygrała wybory parlamentarne oraz działacze lokalnej partii Trinamool. Telewizja Al Jazeera cytuje wypowiedź lidera regionalnych struktur tej partii Sayantana Basu, który twierdzi, że to jej działacze zostali zaatakowani.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Według niego działacze BJP maszerowali z flagami i przyklejali plakaty swojej partii. Grupa członków konkurencyjnej organizacji próbowała im odebrać flagi, doszło to kłótni. Jeden  ze zwolenników Trinamool wyciągnął pistolet i oddał strzał do rywala z bliskiej odległości, zabijając go.

Jednak minister stanowy Jyotipriyo Mullick, wywodzący się właśnie z tej partii regionalnej, mówi o sytuacji w której to jej działacz został pojmany przez zwolenników BJP, a gdy próbował im uciec, został zastrzelony. Łącznie w starciach do jakich doszło między członkami i sympatykami tych dwóch partii zginęły 4 osoby, a 18 zostało rannych.

Bengal Zachodni jest prowincją, w której często dochodzi do brutalnych starć na tle polityczny. W czasie tegorocznej kampanii wyborczej BJP prowadziła na terenie stanu intensywną agitację. Przyniosło to partii rządzącej sukces bo uzyskała w regionie aż 18 mandatów, podczas gdy w 2014 r. zdobyła w Bengalu Zachodnim tylko 2 mandaty. Jednocześnie według przywódców Trinamoolu zaogniła relacje polityczne. Już w zeszłym miesiącu podpalony został samochód działacza tej partii. Także w maju doszło już do zastrzelenia aktywisty BJP.

aljazeera.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz