Kwestia powrotu Krymu pod kontrolę władz w Kijowie ma być jednym z głównych tematów rozmów prezydenta Ukrainy z politykami i urzędnikami NATO.

Nowy prezydent Ukrainy spotka się we wtorek w Brukseli z przedstawicielami państw NATO i jego urzędnikami. To pierwsza podróż zagraniczna Wołodymyra Zełenskiego jako głowy państwa. „Zagraniczna wizyta w Brukseli, by raz jeszcze zadeklarować niezmienne stanowisko w sprawie kursu na integrację europejską i euroatlantycką” – zadeklarowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa Zełenskiego, Julia Mendel.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W trakcie wizyty w Brukseli Zełenski spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem, a także prezydentem Polski, Andrzejem Dudą.

W poniedziałkowym wywiadzie dla telewizji 1+1 Mendel powiedziała, że w czasie rozmów z politykami i urzędnikami NATO Zełenski omówi strategię powrotu Krymu pod kontrolę władz Ukrainy. Podkreśliła przy tym, że stanowisko władz Ukrainy w sprawie przynależności państwowej półwyspu pozostaje niezmienione.

Mendel nie skonkretyzowała jednak na czym ma polegać nowa strategia. „Administracja [Zełenskiego] chce być transparentna, ale administracja nie chciałaby mówić o jakichś pogłoskach czy decyzjach, które mogą być bardzo delikatne” – powiedziała rzeczniczka nowego prezydenta Ukrainy.

Czytaj także: Międzynarodowy trybunał orzekł, że Rosja powinna zwolnić ukraińskich marynarzy

forsal.pl/ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz