Według niemieckiego Federalnego Urzędu Statystycznego jedynie Brytyjczycy i Turcy złożyli więcej wniosków o przyznanie obywatelstwa RFN niż Polacy.

Dane Federalnego Urzędu Statystycznego na temat nowych obywateli RFN przytoczyła w środę telewizja Polsat News. Łącznie obywatelstwo Niemiec nabyło w zeszłym roku 112 300 imigrantów. Największą grupę wśród przybyłych do Niemiec imigrantów, którzy w 2018 r. złożyli wnioski o ich obywatelstwo stanowią Turcy. Obywatelami Niemiec chciało zostać w zeszłym roku 16 700 z nich. Turcy stanowią najliczniejszą społeczność imigrancką w Niemczech. Ze względu na to, że w niemieckich statystykach nie ujmuje się oficjalnie narodowości obywatela liczbę Turków w RFN szacuje się różnie- od 2,7 mln do 4 mln.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Największą grupę wśród imigrantów pochodzących z państw Unii Europejskiej, którzy starali się zostać obywatelami Niemiec stanowili przybysze z Wielkiej Brytanii. Aż 6600 Brytyjczyków którzy przybyli i osiedlili się w Niemczech starało się w 2018 r. niemiecki paszport. W 2017 r. aż 7500 Brytyjczyków wystąpiło o obywatelstwo Niemiec. Tymczasem w ciągu poprzednich 15 lat obywatelstwo Niemiec chciało uzyskać 4800 przybyszów z Wielkiej Brytanii. Niemieccy urzędnicy wiążą zwiększenie się tej liczby z procesem wychodzenia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, który zmieni status brytyjskich obywateli w państwach unijnych.

Trzecią pod względem liczebności grupę ubiegających się o obywatelstwo Niemiec stanowili imigranci z Polski. Według Federalnego Urzędu Statystycznego obywatelstwo Niemiec chciało nabyć w zeszłym roku 6200 Polaków. „Federalny Urząd Statystyczny zwrócił uwagę, że wśród wniosków przeważały te pochodzące od kobiet. 53,6% wniosków złożyły kobiety o średniej wieku 34 lata” – podaje Polsat News.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy. Skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy?

polsatnews.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz