W związku z fetowaniem przez władze Tel Awiwu ruchu LGBT postanowiły one obwiesić miasto jego flagami. Nie do końca tęczowe flagi okazały się flagami Litwy.

W stolicy Izraela trwa właśnie tak zwany „Pride month”. Przez cały miesiąc w Tel Awiwie trwają wydarzenia mające promować ruch homoseksualistów i transseksualistów. Jego głównym elementem ma być parada, która odbędzie się w najbliższą sobotę. Coroczny marsz homoseksualistów w Izraelu jest największym tego typu wydarzeniem w całej Azji.  Działania ruchu LGBT wspierają jak co roku władze miejskie. Elementem tego wsparcia jest obwieszenie miejskich ulic tęczowymi flagami, które za swój symbol przyjął ruch LGBT. Jednak jak relacjonują media, nie wszyscy urzędnicy byli w stanie prawidłowo go rozpoznać.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Portal litewskich mediów publicznych informuje, że na jednej z ulic Tel Awiwu w ramach fetowania „Pride month” wywieszono flagi Litwy zamiast tęczowych. Najwyraźniej miejscowym urzędnikom nie przeszkadzał brak kilku kolorów na niewątpliwie i bez nich kwiecistej litewskiej fladze. Zdjęcia z flagami powiewającymi nad izraelskim miastem zamieścił jako pierwszy izraelski portal Ynet. Redaktor tego portalu, Itay Blumenthal zrelacjonował incydent dla LRT – „Na jednej z głównych ulic miejscy pracownicy omyłkowo wywiesili flagi Litwy, najwidoczniej zmyleni przez kolorystykę pasów. Rankiem gdy odkryto pomyłkę zamieniono flagi [Litwy] na flagi LGBT+”. Błąd pierwsi zauważyli sami mieszkańcy miasta, który zaczęli zamieszczać zdjęcia wywieszonych litewskich flag w internecie.

Jak twierdzi LRT, ambasada Liwy w Tel Awiwie nie podjęła żadnych działań w tej sprawie, bo nawet nie została o nich poinformowana.

LRT przypomina, że w tę sobotę odbędzie się także w Wilnie odbędzie się marsz środowisk LGBT.

Czytaj także: Polska posłanka z Litwy pokazała jak państwo litewskie nie wywiązuje się z traktatu polsko-litewskiego

lrt.lt/facebook.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz