Bardzo pijany obywatel Ukrainy został zatrzymany na drodze niedaleko Rzgowa przez innych kierowców, którzy zauważyli jakie zagrożenie stwarza.

Jak informuje łódzki portal Radia Eska, w niedzielę w południe kierowcy jadący drogą niedaleko Rzgowa zauważyli dostawczego busa jadącego zygzakiem. Ponieważ jej kierowca stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu mijający go samochodem osobowym 37-letni mieszkaniec Łodzi stanął na najbliższym skrzyżowaniu w miejscowości Grodzisko, w taki sposób aby zatrzymać nieprawidłowo jadącego kierowcę. Kierowca busa uderzył jedna w zaparkowanego na chodniku Mercedesa.

Sprawca kolizji próbował zbiec z miejsca zdarzenia ale został zatrzymany przez łodzianina i właściciela Mercedesa. Kierowca busa był kompletnie pijany. “Skierowani na miejsce policjanci poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3,6 promila” – portal radiostacji cytuję informację Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Nietrzeźwym kierowcą okazał się 44-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna usłyszał już zarzut za który grozi mu utrata prawa jazdy i dwa lata więzienia.

W związku z tym, że Ukraińcy mogą pracować w Polsce nie tylko na podstawie zezwoleń na pracę, ale także oświadczeń pracodawców o powierzeniu pracy cudzoziemcowi instytucje państwowe nie są w stanie oszacować dokładnej liczby Ukraińców przebywających w Polsce. Na podstawie dostępnych danych można oszacować, że pod koniec zeszłego roku przebywało ich w Polsce jednocześnie 900 tys.-1,4 mln. Policja odnotowuje wraz z przyjeżdżaniem do Polski coraz większy grup imigrantów wzrost liczby przestępstw. Sprawcami są głównie Ukraińcy stanowiący najliczniejszą grupę wśród przybyszówUkraińcy dopuszczają się coraz częściej ciężkich przestępstw z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Pojawiają się także informacje o działających w Polsce ukraińskich gangachJedna z takich grup dokonywała przestępstw także na szkodę polskiego Skarbu Państwa.

W niedzielę pisaliśmy o ukraińskim imigrancie, który prowadząc w stanie nietrzeźwym wjechał samochodem we wrocławską restaurację.

lodz.eska.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply