Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotę rano w centrum Wrocławia. Samochód kierowany przez pijanego Ukraińca zjechał na chodnik i uderzył w wejście do restauracji. – donoszą wrocławskie media.

Do zdarzenia doszło około godziny 6. rano na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i św. Mikołaja. Osobowy opel wypadł z jezdni i uderzył w róg biurowca Nicolas Business Center, prosto w wejście do restauracji Korba. W wyniku wypadku ucierpiał jedynie kierowca pojazdu, który uderzył głową w przednią szybę. Na szczęście z powodu wczesnej pory restauracja była zamknięta i na chodniku nie było osób postronnych. Pasażer samochodu wyszedł z wypadku cało.

Policja zjawiła się na miejscu zdarzenia po kilku minutach wezwana przez świadka. Okazało się, że pojazdem na „podwójnym gazie” kierował 32-letni Ukrainiec, u którego stwierdzono 1,5 promila alkoholu.

Dwóch obywateli Ukrainy jechało samochodem osobowym i wypadli z drogi na skrzyżowaniu ulic Świętego Mikołaja i Nowego Światu. Kierowca był pod wpływem alkoholu – powiedział portalowi tuwroclaw.com st. sierż. Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.

Sprawca wypadku trafił do szpitala. Znacznym zniszczeniom uległa ściana budynku oraz wejście do lokalu. Po kilku godzinach udało się „załatać dziury” i restauracja została otwarta.

Jak powiedziała Gazecie Wrocławskiej właścicielka „Korby”, było to już drugie takie zdarzenie. Do pierwszego uderzenia samochodu „Korbę” doszło w listopadzie ub. roku, przy czym straty były wtedy mniejsze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że według policyjnych statystyk Ukraińcy „specjalizują się” w Polsce w rażącym łamaniu przepisów drogowych – w 2017 roku dopuścili się 1,7 tys. przestępstw drogowych oraz 1,6 tys. przypadków jazdy w stanie nietrzeźwości (w stężeniu powyżej 0,5 promila we krwi). Pozostałe przestępstwa dokonywane przez ukraińskich przybyszów stanowiły zaledwie 10 proc. popełnianych przez nich przestępstw. Inni cudzoziemcy mieli w Polsce mniejsze problemy z tak poważnym łamaniem zasad poruszania się po drogach.

CZYTAJ TAKŻE: Pijany Ukrainiec uszkodził most we Wrocławiu

Kresy.pl / Gazeta Wrocławska / tuwroclaw.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz