Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotę rano w centrum Wrocławia. Samochód kierowany przez pijanego Ukraińca zjechał na chodnik i uderzył w wejście do restauracji. – donoszą wrocławskie media.

Do zdarzenia doszło około godziny 6. rano na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i św. Mikołaja. Osobowy opel wypadł z jezdni i uderzył w róg biurowca Nicolas Business Center, prosto w wejście do restauracji Korba. W wyniku wypadku ucierpiał jedynie kierowca pojazdu, który uderzył głową w przednią szybę. Na szczęście z powodu wczesnej pory restauracja była zamknięta i na chodniku nie było osób postronnych. Pasażer samochodu wyszedł z wypadku cało.

Policja zjawiła się na miejscu zdarzenia po kilku minutach wezwana przez świadka. Okazało się, że pojazdem na „podwójnym gazie” kierował 32-letni Ukrainiec, u którego stwierdzono 1,5 promila alkoholu.

Dwóch obywateli Ukrainy jechało samochodem osobowym i wypadli z drogi na skrzyżowaniu ulic Świętego Mikołaja i Nowego Światu. Kierowca był pod wpływem alkoholu – powiedział portalowi tuwroclaw.com st. sierż. Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.

Sprawca wypadku trafił do szpitala. Znacznym zniszczeniom uległa ściana budynku oraz wejście do lokalu. Po kilku godzinach udało się „załatać dziury” i restauracja została otwarta.

Jak powiedziała Gazecie Wrocławskiej właścicielka „Korby”, było to już drugie takie zdarzenie. Do pierwszego uderzenia samochodu „Korbę” doszło w listopadzie ub. roku, przy czym straty były wtedy mniejsze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że według policyjnych statystyk Ukraińcy „specjalizują się” w Polsce w rażącym łamaniu przepisów drogowych – w 2017 roku dopuścili się 1,7 tys. przestępstw drogowych oraz 1,6 tys. przypadków jazdy w stanie nietrzeźwości (w stężeniu powyżej 0,5 promila we krwi). Pozostałe przestępstwa dokonywane przez ukraińskich przybyszów stanowiły zaledwie 10 proc. popełnianych przez nich przestępstw. Inni cudzoziemcy mieli w Polsce mniejsze problemy z tak poważnym łamaniem zasad poruszania się po drogach.

CZYTAJ TAKŻE: Pijany Ukrainiec uszkodził most we Wrocławiu

Kresy.pl / Gazeta Wrocławska / tuwroclaw.com

Wrocław: pijany Ukrainiec wjechał w drzwi restauracji [+FOTO]
5 (100%) 7 głosów.

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz