Sprawcami piątkowego napadu na jeden z oddziałów Millennium Bank we Wrocławiu byli Ukraińcy – twierdzą pracownicy banku, zwracając uwagę na akcent napastników. Trwa policyjna obława na sprawców.

W piątek rano na oddział Millennium Bank we Wrocławiu napadło dwóch zamaskowanych, uzbrojonych mężczyzn. Ukradli pewną kwotę pieniędzy. Zdaniem pracowników banku, najpewniej byli to Ukraińcy. Sprawców poszukuje policja.

Według portalu GazetaWroclawska.pl, do napadu doszło w piątek około godziny 10:00 rano. Celem napastników był oddział Millennium Bank przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Do banku wtargnęli dwaj mężczyźni ubrani na czarno i sterroryzowali pracowników bronią. Następnie zabrali pieniądze i uciekli w nieznanym kierunku. Pracownicy banku powiedzieli, że „sądząc po akcencie, byli to Ukraińcy”.

Nie podano, jaką kwotę skradziono. Sprawców poszukuje policja w całym Wrocławiu. Według Millenium Bank, nikt nie ucierpiał podczas ataku, a wszystkie systemy bankowe zadziałały poprawnie. Zapewniono też, że środki klientów banku są bezpieczne.

Przeczytaj: Wrocław: Ukrainiec z nożem zaatakował kobietę, potem poderżnął sobie gardło

Czytaj także: Policja zatrzymała gang Ukraińców terroryzujących mieszkańców Chełma

Na terenie metropolii poznańskiej (Poznań wraz z powiatem poznańskim oraz gminami Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem), liczącej około miliona mieszkańców, przebywa około 100 tys. Ukraińców. Zdecydowana większość z nich (66 proc.) to mężczyźni. Dla porównania przypomnijmy, że w kwietniu 2017 roku informowano, że co dziesiąty mieszkaniem Wrocławia jest Ukraińcem. W 640-tysięcznym Wrocławiu mieszkały wówczas i pracowały szacunkowo 64 tysiące Ukraińców.

GazetaWroclawska.pl / interia.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    lp :

    Lepszy zwykły bandyta ukraiński od farbowanych patriotów polskich co hańbią kraj zawierając po cichu sojusz z banderowskim gadem. Bandziory kradną pieniądze bankom bo takie ich rzemiosło. Gorzej gdy wybrańcy narodu zdradzają go po cichu i podle w imię obcych interesów, a gęby ich pełne frazesów o miłości Ojczyzny.

  2. Avatar
    jwu :

    Mimo ,że nie jestem wielbicielem banderowców,to natychmiastowe posądzenie Ukraińców o ten czyn , jest dla mnie zbyt pochopne ! Ponieważ podobny akcent mają wszyscy mieszkańcy byłego ZSRR.A nawet Litwini,Łotysze i Estończycy ,którzy obecnie są „EUROPEJCZYKAMI”.Poczekajmy na rozwój śledztwa ,oraz życzmy policji ,by złapali sprawców i tym samym rozwiązali sprawę.Dopiero wtedy, pofolgujemy sobie.Pofolgujemy lub nie.