Do dramatycznego wydarzenia doszło w piątek w budynku dworca PKS we Wrocławiu. Według nieoficjalnej wersji 30-letni Ukrainiec z nożem najpierw zaatakował swoją rodaczkę a potem przy użyciu tego narzędzia popełnił samobójstwo.

Jak podała Gazeta Wrocławska do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 11 na 2. poziomie galerii handlowej Wroclavia, w budynku, w którym znajduje się nowy dworzec PKS. Nieoficjalnie wiadomo, że 30-letni obywatel Ukrainy miał najpierw wejść do pomieszczenia gospodarczego i zaatakować 45-letnią sprzątaczkę, również Ukrainkę. Kobiecie udało się uciec i zamknąć napastnika w pomieszczeniu. Przybyła na miejsce policja odnalazła go w tym pomieszczeniu z podciętym gardłem.

Policja na razie potwierdziła jedynie odnalezienie martwego mężczyzny, który targnął się na swoje życie lub zdrowie. „W jednym z pomieszczeniem znaleziony został mężczyzna, który dokonał samookaleczenia. To obywatel Ukrainy. Niestety, nie udało się go uratować” – powiedział Gazecie Wrocławskiej nadkomisarz Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji. Pozostałe okoliczności zdarzenia są wciąż ustalane przez policję i prokuratora. Policja poprosiła o kontakt świadków zajścia.

Przypomnijmy, że w 2017 roku cudzoziemcy popełnili w Polsce 6264 przestępstw – niemal 80 proc. więcej niż dwa lata wcześniej. Prawie połowa naruszeń prawa przez cudzoziemców miała związek z czynami typowo kryminalnymi: w 2017 roku było m.in 622 kradzieży, ponad 500 przestępstw narkotykowych, a także 21 gwałtów, 9 zabójstw oraz 79 rozbojów. Najwięcej przestępstw – aż 3,6 tysiąca (57 proc. wszystkich przestępstw cudzoziemców) było dziełem Ukraińców, których w Polsce jest najwięcej. Następni w kolejności Białorusini popełnili 10 razy przestępstw mniej. Jak podawała „Rzeczpospolita”, Ukraińcy „specjalizują” się w popełnianiu przestępstw związanych z ruchem drogowym – w 2017 roku było to 1,7 tys. przestępstw drogowych oraz 1,6 tys. przypadków jazdy w stanie nietrzeźwości (w stężeniu powyżej 0,5 promila we krwi). Pozostałe przestępstwa dokonywane przez ukraińskich przybyszów stanowiły zaledwie 10 proc. popełnianych przez nich przestępstw.

CZYTAJ TAKŻE: Ukrainiec ugodził Polaka nożem i uciekł

Kresy.pl / Gazeta Wrocławska / sledczy24.pl

Wrocław: Ukrainiec z nożem zaatakował kobietę, potem poderżnął sobie gardło
Oceń ten artykuł

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz