Czterech Ukraińców z Wołynia włamywało się w nocy do domów w Chełmie i okolicach a następnie torturowali mieszkańców by zrabować ich oszczędności

Chełmska policja zatrzymała czterech obywateli Ukrainy pochodzących z obwodu wołyńskiego. Zatrzymani są w wieku 17, 18, 20 i 35 lat. „Z ustaleń śledczych wynika, że napastnicy pod osłoną nocy, w różnych konfiguracjach osobowych, dwukrotnie w maju, a także w minionym tygodniu wdarli się na teren kilku prywatnych posesji” – portal chelm.naszemiasto.pl cytuje Annę Kamolę z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Chełmski portal opisuje jedno z włamań przeprowadzone przez bandytów w Chełmie. Zamaskowani przestępcy napadli w nocy z 20 na 21 czerwca na dom w Chełmie. Przypalali właściciela posesji lokówką, a jego syna mieli podduszać i grozić, że mu obetną palce. W maju doszło w mieście i okolicach do co najmniej dwóch podobnych napadów. Sprawcy byli bardzo agresywni. Celowo hałasowali by wywabić właścicieli, a następnie atakowali ich, torturami próbując wymusić informacje o majątku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podejrzani Ukraińcy zostali zatrzymani w ostatniej chwili, gdy przygotowywali się do wyjazdu na Ukrainę. „Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Z wnioskiem o tymczasowy areszt podejrzani trafili przed oblicze sądu, który aresztował ich na trzy miesiące” – poinformowała Kamola.

Polska była jednym z państw najintensywniej lobbującym na zniesienie przez Unię Europejską wiz dla obywateli Ukrainy.

Czytaj także: Pijany Ukrainiec uszkodził most we Wrocławiu

chelm.naszemiasto.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz