Czterech Ukraińców z Wołynia włamywało się w nocy do domów w Chełmie i okolicach a następnie torturowali mieszkańców by zrabować ich oszczędności

Chełmska policja zatrzymała czterech obywateli Ukrainy pochodzących z obwodu wołyńskiego. Zatrzymani są w wieku 17, 18, 20 i 35 lat. “Z ustaleń śledczych wynika, że napastnicy pod osłoną nocy, w różnych konfiguracjach osobowych, dwukrotnie w maju, a także w minionym tygodniu wdarli się na teren kilku prywatnych posesji” – portal chelm.naszemiasto.pl cytuje Annę Kamolę z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Chełmski portal opisuje jedno z włamań przeprowadzone przez bandytów w Chełmie. Zamaskowani przestępcy napadli w nocy z 20 na 21 czerwca na dom w Chełmie. Przypalali właściciela posesji lokówką, a jego syna mieli podduszać i grozić, że mu obetną palce. W maju doszło w mieście i okolicach do co najmniej dwóch podobnych napadów. Sprawcy byli bardzo agresywni. Celowo hałasowali by wywabić właścicieli, a następnie atakowali ich, torturami próbując wymusić informacje o majątku.

Podejrzani Ukraińcy zostali zatrzymani w ostatniej chwili, gdy przygotowywali się do wyjazdu na Ukrainę. “Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Z wnioskiem o tymczasowy areszt podejrzani trafili przed oblicze sądu, który aresztował ich na trzy miesiące” – poinformowała Kamola.

Polska była jednym z państw najintensywniej lobbującym na zniesienie przez Unię Europejską wiz dla obywateli Ukrainy.

Czytaj także: Pijany Ukrainiec uszkodził most we Wrocławiu

chelm.naszemiasto.pl/kresy.pl

 

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply