Pod Warszawą 35-letni mężczyzna zaatakował siekierą 3 osoby. Napastnik był Ukraińcem – ustaliło radio RMF FM.

Do ataku doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na ulicy Duży Rynek w miejscowości Sobienie Jeziory pod Warszawą (powiat otwocki). Policja otrzymała na telefon alarmowy zgłoszenie o mężczyźnie atakującym ludzi na skwerku.

Około godziny 16.15 dostaliśmy zgłoszenie z numeru alarmowego 112, że nieznany mężczyzna, prawdopodobnie trzymający w ręku siekierę bądź inny niebezpieczny przedmiot, zaatakował przebywających na skwerku mężczyzn – powiedział stacji TVN Warszawa Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Na miejsce wysłano kilka patroli policji i pogotowie ratunkowe.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zauważyli oddalającego się napastnika, który miał przy sobie siekierę. Został on obezwładniony i zatrzymany. Według RMF FM czeka on na zarzuty i decyzję o ewentualnym aresztowaniu. Pobrano od niego krew, by ustalić, czy nie działał pod wpływem narkotyków. Policja ustala także motywy jego ataku.

W wyniku ataku obrażenia odniosło trzech mężczyzn w wieku od 43 do 60 lat. Dwóch z nich zabrano do szpitala, gdzie po udzieleniu im pomocy na własne żądanie opuścili szpital. Trzecia osoba została opatrzona na miejscu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: nożownik z Ukrainy skazany na dożywocie za zabicie piłkarza Garbarni Kurów

Kresy.pl / RMF FM / TVN Warszawa / wawalove.wp.pl / rdc.pl

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • Accipiter
    Accipiter :

    Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.

 1. jwu
  jwu :

  Jak podało RMF FM ,siekiernik czeka na zarzuty i decyzję o „EWENTUALNYM”zatrzymaniu.Panowie co musiałby on uczynić ,żeby został zatrzymany bez słowa ewentualnym ? Pewnie łby im odrąbać ? Bo posiadanie siekiery(w miejscu publicznym) ,atak i ranienie trzech osób ,nie jest wystarczające ,żeby go zatrzymać.