Pod Warszawą 35-letni mężczyzna zaatakował siekierą 3 osoby. Napastnik był Ukraińcem – ustaliło radio RMF FM.

Do ataku doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na ulicy Duży Rynek w miejscowości Sobienie Jeziory pod Warszawą (powiat otwocki). Policja otrzymała na telefon alarmowy zgłoszenie o mężczyźnie atakującym ludzi na skwerku.

Około godziny 16.15 dostaliśmy zgłoszenie z numeru alarmowego 112, że nieznany mężczyzna, prawdopodobnie trzymający w ręku siekierę bądź inny niebezpieczny przedmiot, zaatakował przebywających na skwerku mężczyzn – powiedział stacji TVN Warszawa Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Na miejsce wysłano kilka patroli policji i pogotowie ratunkowe.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zauważyli oddalającego się napastnika, który miał przy sobie siekierę. Został on obezwładniony i zatrzymany. Według RMF FM czeka on na zarzuty i decyzję o ewentualnym aresztowaniu. Pobrano od niego krew, by ustalić, czy nie działał pod wpływem narkotyków. Policja ustala także motywy jego ataku.

W wyniku ataku obrażenia odniosło trzech mężczyzn w wieku od 43 do 60 lat. Dwóch z nich zabrano do szpitala, gdzie po udzieleniu im pomocy na własne żądanie opuścili szpital. Trzecia osoba została opatrzona na miejscu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: nożownik z Ukrainy skazany na dożywocie za zabicie piłkarza Garbarni Kurów

Kresy.pl / RMF FM / TVN Warszawa / wawalove.wp.pl / rdc.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • Avatar
    Accipiter :

    Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.

 1. Avatar
  jwu :

  Jak podało RMF FM ,siekiernik czeka na zarzuty i decyzję o „EWENTUALNYM”zatrzymaniu.Panowie co musiałby on uczynić ,żeby został zatrzymany bez słowa ewentualnym ? Pewnie łby im odrąbać ? Bo posiadanie siekiery(w miejscu publicznym) ,atak i ranienie trzech osób ,nie jest wystarczające ,żeby go zatrzymać.