Pod Warszawą 35-letni mężczyzna zaatakował siekierą 3 osoby. Napastnik był Ukraińcem – ustaliło radio RMF FM.

Do ataku doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na ulicy Duży Rynek w miejscowości Sobienie Jeziory pod Warszawą (powiat otwocki). Policja otrzymała na telefon alarmowy zgłoszenie o mężczyźnie atakującym ludzi na skwerku.

Około godziny 16.15 dostaliśmy zgłoszenie z numeru alarmowego 112, że nieznany mężczyzna, prawdopodobnie trzymający w ręku siekierę bądź inny niebezpieczny przedmiot, zaatakował przebywających na skwerku mężczyzn – powiedział stacji TVN Warszawa Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Na miejsce wysłano kilka patroli policji i pogotowie ratunkowe.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zauważyli oddalającego się napastnika, który miał przy sobie siekierę. Został on obezwładniony i zatrzymany. Według RMF FM czeka on na zarzuty i decyzję o ewentualnym aresztowaniu. Pobrano od niego krew, by ustalić, czy nie działał pod wpływem narkotyków. Policja ustala także motywy jego ataku.

W wyniku ataku obrażenia odniosło trzech mężczyzn w wieku od 43 do 60 lat. Dwóch z nich zabrano do szpitala, gdzie po udzieleniu im pomocy na własne żądanie opuścili szpital. Trzecia osoba została opatrzona na miejscu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: nożownik z Ukrainy skazany na dożywocie za zabicie piłkarza Garbarni Kurów

Kresy.pl / RMF FM / TVN Warszawa / wawalove.wp.pl / rdc.pl

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • Accipiter
    Accipiter :

    Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.

 1. jwu
  jwu :

  Jak podało RMF FM ,siekiernik czeka na zarzuty i decyzję o „EWENTUALNYM”zatrzymaniu.Panowie co musiałby on uczynić ,żeby został zatrzymany bez słowa ewentualnym ? Pewnie łby im odrąbać ? Bo posiadanie siekiery(w miejscu publicznym) ,atak i ranienie trzech osób ,nie jest wystarczające ,żeby go zatrzymać.