Bliski współpracownik Najwyższego Przywódcy Iranu poinformował, że państwo to kontynuuje prac nad systemem satelitarnym mającym obsługiwać jego wojska rakietowe.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ali Szamkani skomentował we wtorek stan rozwoju irańskiej technologii rakietowej. „Iran nie ma przeszkód operacyjnych i technologicznych w rozwoju zasięgu swoich rakiet wojskowych ale bazuje na swojej defensywnej doktrynie” – słowa Szamkaniego cytuje telewizja Al Arabiya. Zapewnił on, że „kontynuujemy pracę nad precyzyjnością rakiet i nie ma zamiaru zwiększania zasięgu”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Słowa Szamkaniego nastąpiły po deklaracji ministra obrony Iranu Amira Chatamiego, że kwestia technologii rakietowej tego państwa, w tym zasięgu pocisków, nie podlega negocjacjom ani z USA, ani z Unią Europejską. „Wrogowie Iranu mówią, że potęga rakietowa Iranu musi być wyeliminowana, ale wielokrotnie powtarzaliśmy, że nasze możliwość rakietowe są nienegocjowalne” – powiedział Chatami.

Deklaracje irańskich urzędników następują po wypowiedzi francuskiego ministra spraw zagranicznych Jean-Yvesa Le Driana, który zapowiedział, że Francja nałoży na Iran sankcje, jeśli nie będzie „postępu” w rozmowach o jego programie rakietowym. Le Drian oskarżył także Teheran o działania destabilizujące region Bliskiego Wschodu. Wymienił w tym kontekście wsparcie dla szyickiego ruchu polityczno-wojskowego Huthi w Jemenie.

USA już obłożyły sankcjami przedsiębiorstwa zaangażowane w rozwijanie technologii rakietowych w Iranie.

Czytaj także: Iran przeprowadził udany test rakiety balistycznej Chorramszahr [+VIDEO]

alarabiya.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz