Ławrow: NATO chce zagospodarować „bezpańskie” terytorium po rozpadzie Układu Warszawskiego i ZSRR
Gdyby NATO było sojuszem obronnym, to nie rozszerzałoby się na wschód. Obecnie to czysto geopolityczny projekt zagospodarowania terytorium, które wydawało się „bezpańskie” po zniknięciu Układu Warszawskiego i po rozpadzie ZSRR – powiedział szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow. W tym tygodniu szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow udzielił obszernego wywiadu rosyjskiemu prezenterowi i dziennikarzowi Władimirowi Sołowjowowi. Jednym […]