Szef MSZ i Ambasador RP „powitani” banderowską flagą w Stanisławowie [+FOTO]

Do Stanisławowa (ukr. Iwano-Frankiwsk) przybyli z wizytą szef MSZ Zbigniew Rau oraz polski ambasador Bartosz Cichocki. Na opublikowanym przez rzecznika MSZ zdjęciu widać banderowską flagę, powiewającą przed hotelem, w którym polscy dyplomaci biorą udział w oficjalnym spotkaniu.

We wtorek na Ukrainę przybył polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Jak podała oficjalnie strona polska, podczas dwudniowej wizyty, na zaproszenie szefa MSZ Ukrainy, Dmytro Kułeby, szef polskiej dyplomacji będzie honorowym gościem Konferencji Ambasadorów Ukrainy „Dyplomacja 30. Strategia silnego państwa”.

Minister Rau wystąpi na sesji plenarnej p.t. „Dyplomacja ery szybkich zmian”. Następnie weźmie udział w dyskusji z uczestnikami spotkania. Szef polskiego MSZ spotka się również ze swoim ukraińskim odpowiednikiem” – poinformowały służby prasowe MSZ. Podano też, że spotkanie i rozmowy odbędą się w Stanisławowie (ukr. Iwano-Frankiwsku).

W środę rano rzecznik polskiego MSZ, Łukasz Jasina, zamieścił zdjęcie ministra Rau oraz polskiego ambasadora na Ukrainie, Bartosza Cichockiego, spacerujących ulicami Stanisławowa przed rozpoczęcie konferencji w miejscowym hotelu.

Minister Zbigniew Rau i ambasador Bartosz Cichocki spacerują ulicami Iwano-Frankiwska. Za chwilę w hotelu „Nadiya” rozpocznie się konferencja ambasadorów Ukrainy z udziałem szefa polskiego MSZ” – napisał Jasina.

Uwagę zwraca banderowska, czerwono-czarna flaga, powiewająca na maszcie przed hotelem, w samym centrum zdjęcia. Z uwagi na kolorystykę, inaczej niż ukraińska flaga państwowa, flaga OUN-UPA wyraźnie odcina się na tle hotelu i zwraca uwagę.

Dodajmy, że rzecznik polskiego MSZ używa ukraińskiej nazwy miasta, tj. Iwano-Frankiwsk, zamiast polskiej nazwy Stanisławów.

Później Jasina poinformował, że szef MSZ rozmawiał podczas konferencji z ukraińskim premierem, Denysem Szmyhalem. Według niego, była to „rozmowa o ważnych dla Polaków i Ukraińców sprawach”. – A jest ich bardzo dużo i zawsze są szczere – dodał. Nie podał jednak żadnych szczegółów.

Poinformowano też, że na marginesie rozpoczynającej się Konferencji Ambasadorów Ukrainy minister Rau spotkał się z Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, Ołeksijem Daniłowem. „Tematami rozmowy były aktualna sytuacja bezpieczeństwa w regionie i polskie przewodnictwo w OBWE w 2022 roku” – podano.

Przeczytaj: Ukraińcy przywitali polskiego prezydenta w Kijowie flagami OUN-UPA [+VIDEO / +FOTO]

Czytaj również: PiS przyznaje: banderowskie flagi w pobliżu Andrzeja Dudy były niepożądane

MSZ / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz