Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu pozytywnie podsumowuje mijający rok. Zwraca uwagę m.in. na obiecujące wyniki sprzedaży swojej broni za oceanem.

W wydanym w środę komunikacie prasowym Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu podkreśla, że w trudnym z powodu pandemii roku 2021, działalność fabryki skoncentrowana była przede wszystkim na realizacji bieżących kontraktów z głównymi partnerami oraz działaniach mających na celu dalszą ekspansję zagraniczną.

Firma podkreśla, że w tym czasie wyprodukowała dla Wojska Polskiego kolejne kilkanaście tysięcy karabinków MSBS GROT.

 

„W 2021 roku Fabryka Broni dostarczyła Siłom Zbrojnym RP kolejnych kilkanaście tysięcy zestawów karabinków MSBS Grot. Dodatkowo na rynek cywilny trafiły karabinki MSBS Grot S z lufą 14 i 10 cali, zespoły lufy 14,5 cala kal. 223 Rem do karabinka MSBS Grot w wersji cywilnej” – poinformował, cytowany w komunikacie prasowym, członek zarządu “Łucznika” Maciej Borecki.

Przeczytaj: Umowa na kolejnych 18 tys. polskich karabinków GROT dla żołnierzy Wojska Polskiego podpisana

Czytaj także: Sprawa karabinków Grot – producent pozywa portal Onet

Przedstawiciel firmy dodał, że pistolety VIS 100 M1 doczekały się nowych wersji kolorystycznych, a sprzedaż tej broni przerosła wszelkie oczekiwania producenta.

Podkreślono, że w bieżącym roku wyroby „Łucznika” dobrze sprzedawały się na rynku amerykańskim. Odnotowano tam ponad 300-procentowy wzrost sprzedaży. Na początku roku do USA trafiły specjalne wersje karabinków z rodziny Beryl. Jak podała fabryka, karabinki 223 S Beryl M1, Mini Beryl Pistol oraz Beryl S 762 M1 sprzedawały się w ciągu kilkunastu minut od pojawienia się w sklepach amerykańskich partnerów spółki.

Przedstawiciele „Łucznika” uważają, że rynek amerykański jest dla firmy bardzo perspektywiczny. Liczą, że podobny sukces odniesie w przyszłości za oceanem rodzina karabinków MSBS Grot.

Ponadto, spółka świadczyła też usługi zewnętrzne z wykorzystaniem posiadanych technologii. W 2021 roku rozszerzyła ofertę świadczonych usług z zakresu obróbki metali dla podmiotów na rynku cywilnym, co – jak podkreślił zarząd fabryki – pozytywnie wpłynęło na dywersyfikację źródeł jej przychodów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Poinformowano też, że „Łucznik” nawiązał współpracę w zakresie m.in. prowadzenia prac badawczo-rozwojowych z uczelniami wyższymi – Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Według prezesa zarządu Fabryki Broni. Wojciecha Arndta, dzięki postawieniu na rozwój i współpracę z ośrodkami naukowymi, dziś fabryka może się pochwalić produkcją jednych z najnowocześniejszych modułowych systemów broni strzeleckiej, a także cały czas udoskonalać konstrukcje i sam proces produkcyjny.

Do swoich tegorocznych sukcesów spółka zalicza również nagrodę specjalną Ministra Obrony Narodowej za pistolet VIS 100, który fabryka otrzymała w trakcie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Broń w całości została zaprojektowana w radomskim zakładzie.

WNP / mat. pras. / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply