Według radomskiej Fabryki Broni „Łucznik” produkcja Visa miałaby ruszyć w drugiej połowie przyszłego roku.

Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu wznowi produkcję pistoletu Vis. – podała we wtorek Polska Agencja Prasowa powołując się na rzeczniczkę zakładu Julię Grzesiak. Produkcja legendarnej broni miałaby ruszyć w drugiej połowie roku.

Jak powiedziała Grzesiak, „Łucznik” otrzymywał wiele zapytań ze strony kolekcjonerów i pasjonatów broni oraz użytkowników rynku cywilnego. W tej sytuacji firma zdecydowała o ponownym uruchomieniu produkcji tej broni.

Zarząd Fabryki uznał, że broń o tak historycznym znaczeniu powinna powrócić do oferty sprzedaży zakładu – powiedziała rzecznik „Łucznika”.

Nie podano na razie, w jakich ilościach Vis będzie produkowany. Ma być to jednak regularna produkcja, a nie seria okolicznościowa.

Jak pisze PAP, w ubiegłym roku „Łucznik” wypuścił limitowaną serię 50 egzemplarzy Visa na okoliczność 90-lecia fabryki i 80-lecia uruchomienia produkcji pistoletu. 20 sztuk trafiło na aukcję, na której najwyższa zapłacona cena wyniosła 10 tys. 100 złotych.

Vis wz. 35 został opracowany w latach 30. XX wieku. Do wybuchu II wojny światowej Fabryka Broni w Radomiu wyprodukowała prawie 50 tys. jego egzemplarzy. Był bronią podoficerów i oficerów Wojska Polskiego. Zdaniem ekspertów Vis jest jednym z najlepszych pistoletów, jakie dotąd skonstruowano.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Obrona Terytorialna wypróbuje najnowsze karabinki Łucznika

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz