We wtorek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan spotkał się z szefem Rady Europejskiej Charlesem Michelem oraz przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Scena, do której doszło w ozdobnej sali posiedzeń w Ankarze wywołała poruszenie medialne. Według mediów nie znalazło się “stosowne” miejsce dla Ursuli von der Leyen.

Niezręczny moment, do którego doszło we wtorek w Ankarze uchwyciły kamery. Erdogan i Michel siedli na pozłacanych krzesłach. Von der Leyen sprawiała wrażenie jakby nie wiedziała, które miejsca powinna zająć. Słyszymy wymowne “Ehm?”, które padło z ust szefowej Komisji Europejskiej. Na sytuację zwrócił uwagę portal “Politico”.

Ostatecznie zajęła miejsce naprzeciwko tureckiego ministra spraw zagranicznych Mevluta Cavusoglu. W typowym protokole dyplomatycznym zajmuje on jednak niższy status.

Sytuacja została skrytykowana m.in. przez redaktora serwisu “Politico” Davida Herszenhora.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Erdogan upokorzony przez Putina? Rosjanie opublikowali nagranie [+VIDEO]

politio.eu / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. 1000_szabel
    1000_szabel :

    Ciężko oprzeć mi się wrażeniu, że była to celowa zagrywka ze strony Ankary, co nie może dziwić po okresie napięć na linii TR – UE, generowanych głównie przez tą panią. Jakby nie patrzeć, należało się jej.
    P.S. Z utęsknieniem czekam na internetowe memy. 🙂