We wtorek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan spotkał się z szefem Rady Europejskiej Charlesem Michelem oraz przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Scena, do której doszło w ozdobnej sali posiedzeń w Ankarze wywołała poruszenie medialne. Według mediów nie znalazło się „stosowne” miejsce dla Ursuli von der Leyen.

Niezręczny moment, do którego doszło we wtorek w Ankarze uchwyciły kamery. Erdogan i Michel siedli na pozłacanych krzesłach. Von der Leyen sprawiała wrażenie jakby nie wiedziała, które miejsca powinna zająć. Słyszymy wymowne „Ehm?”, które padło z ust szefowej Komisji Europejskiej. Na sytuację zwrócił uwagę portal „Politico”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Ostatecznie zajęła miejsce naprzeciwko tureckiego ministra spraw zagranicznych Mevluta Cavusoglu. W typowym protokole dyplomatycznym zajmuje on jednak niższy status.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Sytuacja została skrytykowana m.in. przez redaktora serwisu „Politico” Davida Herszenhora.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Erdogan upokorzony przez Putina? Rosjanie opublikowali nagranie [+VIDEO]

politio.eu / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz