Czeskie firmy obronne, w tym Excalibur Army, zajmą się produkcją czołgów Leopard 2A8 w ramach dużego europejskiego zamówienia.

Jak poinformował w czwartek czeski portal Echo24, powołując się na własne źródła, czeskie firmy obronne, w tym Excalibur Army, zajmą się produkcją czołgów Leopard 2A8 w ramach dużego europejskiego zamówienia.

W realizację dużego kontraktu na produkcję czołgów Leopard 2A8 zaangażowanych będzie kilka czeskich spółek wchodzących w skład holdingu Czechoslovak Group. W szczególności, zgodnie z obecnymi dyskusjami, w zakładach Excalibur Army w Sternberg ma powstać nowa linia do montażu wież dla niemieckich czołgów.

Jak wynika z publikacji, produkcją zespołów czołgów mogą zajmować się także spółki produkujące pomocnicze zespoły napędowe Velká Bíteš oraz Ray Service produkujący sieci energetyczne.

Obecnie firmy te zajmują się już produkcją bojowych wozów piechoty Lynx dla innego niemieckiego giganta, firmy Rheinmetall. Rzecznik Czechoslovak Group Andrej Čirtek potwierdził, że firma jest gotowa wziąć udział w projekcie, ale nadal trwają intensywne negocjacje z deweloperem Krauss-Maffei Wegmannem.

Przypomnijmy, że w 2020 roku firma Rheinmetall podpisała z Czechoslovak Group memorandum porozumienia w dziedzinie taktycznych pojazdów wojskowych. W ramach strategicznego partnerstwa obie firmy chcą umożliwić transfer technologii obronnych między Niemcami a Czechami w celu realizacji projektów w państwach grupy wyszehradzkiej, a także w innych krajach. CSG, kluczowy czeski partner przemysłowy i biznesowy Rheinmetall, będzie partnerem w projektach niemieckiej firmy wraz z dziesiątkami innych czeskich firm zbrojeniowych ze swojego łańcucha dostaw.

Rheinmetall wybrał Grupę CSG na swojego głównego partnera przemysłowego w Czechach po dokładnej analizie czeskiego przemysłu, biorąc pod uwagę doświadczenie, możliwości i aktywną produkcję technologii specjalnych systemów lądowych. CSG będzie w stanie szybko i efektywnie współpracować z Grupą Rheinmetall. Posiada sprawdzoną zdolność przenoszenia produkcji od dostawców zagranicznych, w tym możliwość opracowywania nowych wariantów pojazdów oraz pozyskiwania projektów eksportowych.

Kresy.pl/Echo24

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply