W środę szef Rady Europejskiej Charles Michel oświadczył, że UE potrzebuje większej niezależności w celu obrony swoich interesów. Zapowiedział, że jeśli sytuacja będzie tego wymagała, to UE nie będzie czekać na zgodę USA w kwestii wprowadzania regulacji rynku cyfrowego.

Unia Europejska jest jedną z największych potęg handlowych na świecie. Negocjowaliśmy znaczące umowy handlowe z innymi głównymi gospodarkami i blokami regionalnymi. Jesteśmy otwartą gospodarką rynkową. Uważamy, że handel jest korzystny dla naszej gospodarki i dla naszej ludności – powiedział Michel podczas internetowego sympozjum, zorganizowanego przez stowarzyszenie firm działających w branży cyfrowej DIGITALEUROPE, cytowany przez Polską Agencję Prasową (PAP).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7342.32 PLN    (33.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Autonomia strategiczna polega na możliwości dokonywania wyborów. Chcemy większej autonomii i większej niezależności w otwartym i globalnym środowisku. Oznacza to zmniejszenie naszych zależności, aby lepiej bronić naszych interesów i naszych wartości. Chcemy równych szans i większej sprawiedliwości w dzisiejszym zglobalizowanym świecie” – dodał.

Zobacz także: Szefowa KE skrytykowała wyłączenie konta Trumpa przez Twittera

Zdaniem Michaela wymaga to opracowania zbioru przepisów w kwestii gospodarki cyfrowej.

„Obecnie kontaktujemy się z zainteresowanymi stronami zarówno w UE, jak i USA, aby wyjaśnić nasze cele. Aby ustanowić uczciwe zasady i zapewnić, że firmy internetowe przestrzegają podstawowych praw i wartości UE podczas działania na naszym rynku. A także w celu rozwiązania innych pilnych problemów, takich jak cyberbezpieczeństwo” – powiedział szef Rady Europejskiej. Zaznaczył, że UE jest zdeterminowana, by wspomniane działania podjąć razem z USA, lecz w razie potrzeby jest gotowa wyznaczać samodzielnie drogę w tym zakresie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Komisarz UE: Media społecznościowe powinny podlegać odpowiednim przepisom prawnym

pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz