Od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej Ukraina mogła stracić co najmniej sześć dronów Bayraktar TB2 – poinformował w czwartek Defence-Blog.

Jak poinformował w czwartek portal Defence-Blog, powołując się na analizy zdjęć pojawiających się w przestrzeni publicznej, Ukraina mogła już stracić sześć dronów Bayraktar TB2.

Trzy drony Bayraktar TB2 miały zostać zestrzelone między 17 marca a 1 kwietnia. Rosja twierdzi, że jedna z tych trzech maszyn została zestrzelona podczas obrony Kijowa, druga został zestrzelona na wschodniej Ukrainie, a trzecia nad Chersoniem.

Zobacz też: Zełenski: to jest wojna artylerii a nie dronów

Od 25 do 27 kwietnia pojawiły się doniesienia o zestrzeleniu trzech ukraińskich dronów nad terytorium Rosji. W poniedziałek Rosjanie podali, że w okolicy Briańska znaleziono szczątki Bayraktara. W tym czasie doszło do pożaru składów paliw w rosyjskim mieście, według nieoficjalnych informacji mogły one wybuchnąć po ataku ukraińskich dronów. Ukraińcy jednak zaprzeczają tym doniesieniom. Według strony ukraińskiej, szczątki Bayraktara musiały zostać przewiezione z terytorium Ukrainy, aby zrzucić odpowiedzialność za pożary na ukraińskie wojsko i mieć pretekst do atakowania obszarów cywilnych.

Dwa dni później 27 kwietnia, Rosjanie ogłosili, że znaleźli szczątki dwóch kolejnych ukraińskich dronów Bayraktar TB2. Jeden, jak twierdzą, został zestrzelony nad Rosją w Obwodzie Biełgorodzkim [na granicy z Ukrainą], a drugi w Kursku, również w Rosji.

Jak podaje portal, jest to dość poważny odsetek [nieco ponad 30 procent] całej ukraińskiej floty Bayraktarów.

Zobacz też: Rosja skarży się Turcji na sprzedaż dronów Ukrainie

Kresy.pl/Defece-Blog

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply