W sprawach bezpieczeństwa Polski Donald Tusk powinien naśladować i podążać drogą Andrzeja Dudy, czyli mówić “Ameryka, Ameryka, Ameryka, a nie Deutschland, Deutschland, Deutschland” – uważa szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek.

Podczas wtorkowej rozmowy z Faktem szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek wyraził opinię, że Andrzej Duda jest konsekwentny w sprawie uczestnictwa Polski w NATO-wskim programie Nuclear Sharing.

“Prezydent mówił o tym wielokrotnie. Dziwię się zdziwieniu premiera Donalda Tuska. Nie rozumiem, jak premier Donald Tusk i jego współpracownicy chcieliby odmawiać zwierzchnikowi Sił Zbrojnych mówienia o sprawach polskiego bezpieczeństwa. Prezydent Andrzej Duda ma najsilniejszy mandat społeczny, wygrał wybory powszechne, jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych i jest gospodarzem tematu bezpieczeństwa” – oświadczył Mastalerek.

Jak dodał, może powtórzyć to, co mówił premierowi Donaldowi Tuskowi wielokrotnie poprzez media. “W sprawach polskiego bezpieczeństwa powinien naśladować i podążać drogą Andrzeja Dudy. Mówić ‘Ameryka, Ameryka, Ameryka, a nie Deutschland, Deutschland, Deutschland’, bo Niemcy Polsce bezpieczeństwa nie zapewnią” – kontynuował.

Przeczytaj: Gen. Samol: Będziemy poświęceni na ołtarzu bezpieczeństwa USA

Zobacz: Broń jądrowa w Polsce? Departament Stanu USA reaguje na słowa Dudy

Szef gabinetu prezydenta wyraził opinię, że gdyby Ukraina nie pozbyła się broni jądrowej w 1994 roku, to Rosja nigdy by jej nie zaatakowała.

Mastalerek odniósł się też do wpisu, który premier zamieścił w marcu na swoim profilu na X. Szef rządu napisał wówczas: “Prawdziwa solidarność z Ukrainą? Mniej gadania, więcej amunicji”. Wyraził opinię, że Donald Tusk nie powinien wykorzystywać mediów społecznościowych do obrażania partnerów Polski w Stanach Zjednoczonych.

“Twitter to nie jest dobre miejsce, by obrażać amerykańskich przyjaciół, czy to republikanów czy demokratów. W sprawach bezpieczeństwa premier Donald Tusk powinien się uczyć od prezydenta, jak odpowiedzialnie się zachować” – powiedział.

Czytaj także: Tusk pisze do Republikanów: Reagan by się wstydził

rp.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    A może mówić nie Ameryka, nie Niemcy, tylko Polska. Zdradzieckim politykom w Polsce to nie mieści się w głowach. Powinno im się ogolić te bezczelne głowy tak jak za czasów okupacji. Znowu przecież mamy okupację amerykańsko – niemiecką, tyle tylko, że na razie bez wojny. Jak długo będzie to na razie?