Ukraińska armia poinformowała o zabiciu trzeciego rosyjskiego generała

Na wojnie na Ukrainie miał zginąć trzeci rosyjski generał, przedstawiany jako dowódca Wschodniego Okręgu Wojskowego, Andriej Kolesnikow.

Wojska lądowe Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały w piątek o zabiciu generała majora Andrieja Kolesnikowa. „Rosyjscy okupanci wciąż tracą na wojnie przeciw Ukrainie swoich oficerów. ZSU [Siłom Zbrojnym Ukrainy – red.] udało się zlikwidować generała majora Andrieja Kolesnikowa, dowódcę Wschodniego Okręgu Wojskowego” – napisano na facebookowym profilu ukraińskich wojsk lądowych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

375.18 PLN    (1.7%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W ukraińskim komunikacie nie zgadza się funkcja pełniona przez Kolesnikowa. Dowódcą Wschodniego Okręgu Wojskowego jest generał pułkownik Aleksandr Czajko. Andriej Kolesnikow dowodził armią ogólnowojskową Wschodniego Okręgu Wojskowego w Kraju Zabajkalskim.

Brak dotąd potwierdzenia śmierci gen. Kolesnikowa przez źródła rosyjskie.

Jeśli doniesienia o śmierci Kolesnikowa potwierdzą się, będzie to trzeci rosyjski generał, który zginął w czasie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o śmierci generała majora Andrieja Suchowieckiego, który dowodził rosyjską 7. dywizją powietrznodesantową. W poniedziałek resort obrony Ukrainy informował o śmierci gen. Witalija Gierasimowa, szefa sztabu 41. Armii, który zginął pod Charkowem wraz z innymi wyższymi oficerami. Śmierć Gierasimowa potwierdziła agencja Bellingcat, powołując się na źródła w Rosji.

1 marca prorosyjscy separatyści z obwodu donieckiego poinformowali o zabiciu ukraińskiego generała brygady Dmytra Krasilnikowa. Oficjalnie Kijów nie potwierdził jego śmierci.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz