Rosyjski polityk opozycyjny i krytyk Kremla Aleksiej Nawalny umieścił w sobotę w mediach społecznościowych swoje zdjęcie podczas spaceru po schodach berlińskiego szpitala Charite, na znak, że czuje się lepiej po otruciu w zeszłym miesiącu.

Jak można zaobserwować na profilu Aleksieja Nawalnego na Instragramie, stan opozycjonisty po otruciu w zeszłym miesiącu poprawia się. Nawalny zamieścił swoje zdjęcie podczas spaceru po schodach.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Pozwólcie, że opowiem, jak przebiega mój powrót do zdrowia. To już wyraźna ścieżka, choć długa” – napisał Nawalny w podpisie do zdjęcia udostępnionego na swoim profilu na Instagramie.

Relacjonował, że wchodzenie po schodach było trudne, ponieważ drżały mu nogi. Nalewanie wody i korzystanie z telefonu również pozostaje wyzwaniem. Nawalny został odłączony od respiratora pięć dni temu.

„Jest jeszcze wiele problemów do rozwiązania, ale niesamowici lekarze ze szpitala Charite rozwiązali ten główny. Zmienili mnie z żywego technicznie człowieka w kogoś, kto ma duże szanse zostać… człowiekiem, który potrafi szybko przewijać Instagram” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak informowaliśmy, w poniedziałek klinika Charité w Berlinie, w której jest leczony rosyjski opozycjonista podała, że jego stan na tyle się polepszył, że pozwolono mu wstawać z łóżka. Pacjenta udało się z powodzeniem odłączyć od sztucznej wentylacji płuc. Podano też, że jest on poddawany mobilizacji i na pewien czas jest zdolny do opuszczania łóżka.

Poprzedni komunikat o stanie Rosjanina Charité wydało w poprzedni poniedziałek. Wówczas informowano o wyprowadzeniu Nawalnego z farmakologicznej śpiączki. Pacjent reagował na bodźce werbalne. Jednocześnie zaznaczono, że jest zbyt wcześnie, by ocenić „potencjalne długoterminowe skutki jego ciężkiego zatrucia”.

Nawalny trafił do szpitala 20 sierpnia w Omsku na Syberii. Stracił przytomność na pokładzie samolotu, który leciał z Tomska do Moskwy. Do Niemiec został przewieziony na żądanie rodziny.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Niemieckie władze uważają, że istnieją „jednoznaczne dowody” na próbę otrucia opozycjonisty środkiem bojowym z grupy Nowiczok.  W sobotę szef niemieckiej służby wywiadowczej BND Bruno Kahl powiedział, że wyniki specjalistycznych badań wykazały, iż Aleksiej Nawalny został otruty bardziej rozwiniętą, a zarazem mocniejszą odmianą Nowiczoka, możliwą do pozyskania tylko dzięki pomocy rosyjskich władz. W poniedziałek laboratoria w Szwecji i we Francji potwierdziły niezależnie od siebie niemieckie ustalenia, że rosyjskiemu opozycjoniście Aleksiejowi Nawalnemu podano środek z grupy Nowiczok.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz