Opracowany przez unijną komisarz ds. równości dokument dotyczący „komunikacji inkluzywnej” postuluje, by oficjalnie nie używać takich sformułowań jak „panie i panowie”, „obywatel” czy określeń kojarzących się z chrześcijaństwem, jak „Boże Narodzenie” i „Maria”. Po fali krytyki KE zapowiedziała poprawki.

Media opisują sprawę nowego, wewnętrznego przewodnika ​Komisji Europejskiej dotyczącego „komunikacji inkluzywnej”. Został opracowany przez eurokomisarz ds. równości, Helenę Dalli. Twierdziła, że pomoże on „nikogo nie urazić”.


Zdaniem ukraińskiego demografa, Ołeksandra Hładuna, eksperci na razie nie widzą sposobów na zatrzymanie procesu starzenia się i wymierania ludności Ukrainy.

Dr Ołeksandr Hładun, ekonomista i demograf z Narodowej Akademii Nauk Ukrainy uważa, że Ukraina stoi w obliczu poważnych problemów demograficznych.


Estoński kontyngent, który ma wspomagać polskich strażników granicznych na granicy z Białorusią, wyruszył dzisiaj w stronę Polski.

Jak podaje estoński nadawca publiczny ERR, w środę rano estoński kontyngent wojskowy ruszył w kierunku Polski. Wydzielone pododdziały wystartowały z Tallina, Tapy i Paldisek.

Estońscy żołnierze mają pomóc Polakom w odpieraniu hybrydowego ataku Białorusi i wesprzeć walkę z nielegalną imigracją.


Nowe obostrzenia wprowadzone w Niemczech zakładają, że osoby niezaszczepione nie będą mogły wchodzić na teren większości sklepów i obiektów rekreacyjnych. Niewykluczone też, że od lutego 2022 roku szczepienia w Niemczech będą obowiązkowe.

Ustępująca kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz jej następca Olaf Scholz spotkali się z liderami władz regionalnych, aby omówić temat obostrzeń, których wprowadzenie miałoby pomóc w walce z czwartą falą koronawirusa SARS-CoV-2.


Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali dziewięciu obywateli Iraku, którzy usiłowali niezgodnie z przepisami przekroczyć granicę. Zatrzymano także kierowcę busa, którym podróżowali cudzoziemcy, obywatela Turcji. (więcej…)


Prezydent Władimir Putin był pośrednio odpowiedzialny za zamach na krytyka czeczeńskiej władzy, który miał miejsce w Szwecji, poinformowała w czwartek szwedzka telewizja publiczna SVT. (więcej…)


Cenisz naszą pracę?

Doceń ją

Pin It on Pinterest