Ukraińscy deputowani pikietowali pod Sejmem [+VIDEO]

Frakcja parlamentarna Partii Radykalnej w pełnym składzie pojawiła się pod Sejmem, by wyrazić swój sprzeciw wobec nowelizacji ustawy o IPN.

Wszyscy deputowani ukraińskiej Partii Radykalnej z jej liderem Ołehem Laszką na czele pikietowali w piątek pod polskim Sejmem przeciwko przyjęciu nowelizacji ustawy o IPN wprowadzającej m.in. kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów.

Właśnie w tej chwili nasza frakcja pikietuje Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie z żądaniem skasowania antyukraińskiego prawa i zaprzestania prowadzenia miłej Rosji polityki nienawiści do Ukraińców i szkodzenia naszym narodom. – napisał Laszko na Facebooku umieszczając na nim bezpośrednią transmisję z pikiety. Jak podkreśla portal Ukraińska Prawda, „radykałowie” przyjechali do Warszawy nie bacząc na to, że dzisiaj obraduje ukraiński parlament – Rada Najwyższa.

Na opublikowanym przez Laszkę filmie widać, jak deputowani w pobliżu Sejmu trzymają ukraińskie flagi i transparenty z napisami w języku ukraińskim „Przeszłość nie powinna niszczyć przyszłości”, „Żyć nie przeszłością, a przyszłością”, „Polskie prawa = rosyjskie czołgi” i „Bez niepodległej Ukrainy nie będzie wolnej Polski! Jerzy Giedroyc”. To ostatnie hasło prezentowano także w języku polskim. Policjanci prosili ukraińskich deputowanych o rozmawianie z nimi po polsku i próbowali wyprosić ich na drugą stronę ulicy. Ci jednak pozowali do zdjęć zgromadzonym dziennikarzom. Dopiero po dłuższej chwili przeszli w inne miejsce. Tam rozpoczęli przemowy o „niedopuszczalności” przyjęcia w Polsce „antyukraińskiego prawa”. Padały słowa o „poniżaniu” ukraińskiego państwa i Ukraińców przez przyjęte przepisy. Argumentowano, że wprowadzają one rozłam pomiędzy narodami polskim i ukraińskim, na czym skorzysta Rosja. Twierdzono, że używając nazwy „Małopolska Wschodnia” polski parlament wystąpił z pretensjami terytorialnymi wobec Ukrainy. Przypominano także, że nowelizacja ustawy o IPN spotkała się z krytyką nie tylko ze strony Ukrainy, ale także ze strony USA, Izraela i Francji.

Jeden z deputowanych Partii Radykalnej zaprezentował także tekst oświadczenia Rady Najwyższej potępiającego nowelizację ustawy o IPN i zapowiedział, że zostanie on wręczony kancelariom Sejmu, Senatu i Prezydenta RP.

CZYTAJ TAKŻE: Ołeh Laszko do prezydenta Izraela: niech przeprosi Ukrainę i Ukraińców

Kresy.pl / Ukraińska Prawda

18 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. ProPatria
  ProPatria :

  Dlaczego skrajnie antypolscy członkowie upaińskiej partii radykalnej pikietują pod Sejmem ?? Dlaczego pozwolono im na poniżanie pamięci naszych pomordowanych Rodaków i deptanie godności Narodu polskiego ??? Gdyby delegacja z Polski pojechała pikietować pod banderowską werchowną radą wszyscy uczestnicy zostaliby spacyfikowani po paru minutach.. Ponadto, dlaczego banderowiec laszko i jego stepowi koledzy ostali wpuszczeni do naszego kraju ??? Dlaczego nie są na liście osób z zakazem wjazdu do naszego kraju ??? Kolejna sprawa, to nie są żadne bezzasadne roszczenia terytorialne, lecz dawne ziemie polskich kresów powinny wrócić do Macierzy. Potrzeba na to czasu, lecz przede wszystkim chęci elit rządzących, a tych niestety brakuje i nikt się o należne Nam ziemie nie upomina. A wystarczy brać przykład z Węgrów i ich dbałości Rodaków poza granicami kraju.

 2. Gaetano
  Gaetano :

  Jakim prawem to stepowe tałatajstwo przekroczyło naszą granicę? Przecież za tego typu hasła należałoby wziąść ukrowską trzodę do paki i tam swobodnie spałować. Z drugiej strony patrząc, cwane ukrowskie ścierwa uderzają niezmiennie w tą samą nutę; polityka miła Rosji, patrzenie w przyszłość oraz podpieranie się ich wielkim orędownikiem, kanalią giedroyciem. Zgodnie z ich manifestem. Cóż to za mityczny naród? Bardzo chcieliby nim być, a tu nic z tego. Ale ukrów bardzo niepokoi perspektywa, może już niedaleka, dogadania się Polski z Rosją, to dla nich przerażające, oznaczać to może ich zupełną marginalizację a może i coś więcej.

 3. zefir
  zefir :

  Hej deputowani Parti Radykalnej Ukrainy,Ołechu Laszko,nie bronicie Ukraińców,bronicie ukraińskich banderowskich morderców Polaków i Żydów ,ukrańską morderczo-grabieżczą czerń i podjudzających ją popów greko-katolickich.Bronicie tych ukraińskich zbrodniczych nazistów którzy z niemieckimi odpowiednikami kolaborowali dla dobra Hitlera i jego urojonej 1000-letniej Niemieckiej Rzeszy.Bronicie 15-tysięcznej rzeszy ukraińskich SS-manów co szkołę Ukrainische SS Wachmanschaft w Trawnikach pod Lublinem ukończyli,wszyskich tych z 310tys ukraińskich zbrodniarzy,którzy w licznych ochotniczych formacjach niemieckim nazistom podczas IIW.Ś. aktywnie służyli. Broniąc takich degeneratów,takie hieny zbodnicze jako bohaterów banderlandu,krew ich ofiar na siebie przenosicie,swoją bezczelnością się szczycicie.

 4. OkularnikGA
  OkularnikGA :

  Kiedy patrzę na nich i słucham tych ukraińskich prymitywów, zawsze nachodzi mnie myśl, że jednak Europa kończy się na Bugu. Oni są totalnie popaprani umysłowi i myślą, że damy się im nabrać na te tanie śpiewki o agentach Putina i bronieniu przez Ukrów Polski przed Rosją. Niech wracają do tego swojego zapyziałęgo kraju i oddają się miłowaniu sadystycznego pedifila Bandery. Wynocha!

 5. bob
  bob :

  Dajcie spokój liaszko to ich błazen sejmowy facet jest jak z kabaretu oskarżany o sprzedawanie się w młodości tak tak 😀 podobno jakieś taśmy były ..broni biednego ludu i nosi zegarek za 50tys na reku dodać do tego jeszcze trzeba ze 3/4 bójki w sejmie nie ma sobie nim co głowy zawracać raczej się pośmiać i tyle

 6. Wolyn1943
  Wolyn1943 :

  Oto znak czasów: Ukraina nie boi się od Polski żądać, Polska boi się Ukrainę prosić… Na jakim świecie przyszło nam żyć? Można zapytać, czy Ukraińcy mieli zgodę władz Warszawy na protest przed Sejmem – jeśli nie, to jakie kary zostały na nich nałożone za zakłócanie porządku publicznego? Czyżby Ukrainiec w Polsce był aż taką świętą krową i aż tak stał ponad prawem? Czy policja też poczekałaby, aż protestujący nielegalnie przed Sejmem Polacy, skończyliby pozować do kamer, zdjęć i udzielać wywiadów, by dopiero wtedy poprosić(!) ich o przejście w inne miejsce?

 7. franciszekk
  franciszekk :

  Na elewacji szkoły polskiej we Lwowie Rada Miasta umieściła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników Polaków!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

  Jak by się czuli Ukraińcy w Polsce gdyby na szkole ukraińskiej jakiś polski samorząd powiesił jakiegoś krwawego oprawcę Ukraińców!
  Nie mieści mi się to w mojej głowie!
  Chyba wytłumaczyć to można różnicami przynależności cywilizacyjnej.
  Tylko Sowieci potrafią tak POniżać!

 8. Accipiter
  Accipiter :

  Rezuńskie bydło wyje, bo kończą się czasy pobłażania dla ich banderowskiej ideologi. Swoją drogą ta pikieta dowodzi też jak wielką szkodę przyniósł Polsce Giedroyć. Jego doktryna to po prostu przepis na zdradę narodową. Giedroyć powinien zostać wpisany w poczet zdrajców i idiotów narodu.

  • Accipiter
   Accipiter :

   Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.