W porównaniu z badaniem ze stycznia PiS stracił 1 punkt proc. poparcia.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze Platforma Obywatelska (17 proc.), Kukiz ’15 (7 proc.) i Nowoczesna (5 proc.). Poza Sejmem znalazłyby się PSL i SLD.

Równiez Partia Razem (1 proc.), która straciła 2 pkt. proc. w porównaniu z badaniem ze stycznia, nie weszłaby do Sejmu, a partię Wolnośc popiera jedynie 2 proc. badanych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z kolei 15 proc. ankietowanych nie było zdecydowanych na kogo oddac głos.

„Międzynarodowe reperkusje i polityczne zawirowania związane z nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej nie znalazły żadnego odbicia w notowaniach partii rządzącej. Podobnie też zapowiedzi współpracy w nadchodzących wyborach samorządowych między dwiema partiami opozycji – PO i Nowoczesną – nie przełożyły się na wyniki tych ugrupowań” – czytamy w oświadczeniu CBOS.

Badanie zrealizowano metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo w dniach 1-8 lutego 2018 r. na liczącej 1057 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. Preferencje badano w grupie 751 osób, które zadeklarowały udział w wyborach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż CBOS: Polacy chcą zmian w polityce rządu

Kresy.pl / TVP Info

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz