Sondaż CBOS: Polacy chcą zmian w polityce rządu

Większość badanych przez CBOS domaga się „istotnych zmian” od premiera Mateusza Morawieckiego.

64 proc. zwolenników PiS opowiedziało się za kontynuacją polityki rozpoczętej przez gabinet Beaty Szydło, a jedynie 26 proc. domagało się wprowadzenia zmian. Na pytanie „Czy, Pana(i) zdaniem, ogólnie rzecz biorąc, rząd Mateusza Morawieckiego powinien kontynuować politykę rządu Beaty Szydło czy też w polityce rządu powinny nastąpić istotne zmiany?” zadane ogółowi Polaków, 56 proc. respondentów stwierdziło, że należy dokonać „istotnych zmian” w stosunku do polityki prowadzonej przez byłą premier Beatę Szydło.

29 proc. Polaków uważa, że wskazania jest kontynuacja, a 14 proc. badanych stwierdziło, że „trudno powiedzieć”. Jedynie 1 proc. nie miało zdania. Oczekiwanie „istotnych zmian” formułowane jest pomimo wysokich notowań sondażowych partii rządzącej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według sondażu przeprowadzonego w dniach 25-26 stycznia br., Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na aż 48,7 proc. poparcia. Oznaczałoby to wzrost o 3 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania. Na drugą Platformę Obywatelską głos oddać by chciało 20,6 proc. badanych. Poparcie dla PO spadło o 2,8 pkt proc.

Na trzecim miejscu w sondażu znalazło się ugrupowanie Kukiz’15. Swój głos na nie zapowiedziało 9,4 proc. badanych, czyli 1,1 pkt proc. więcej niż przed miesiącem. W Sejmie znalazłoby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 6,8 proc (+1,4) i Polskie Stronnictwo Ludowe z rezultatem 5,2 proc (- 0,3).

Kresy.pl / Do Rzeczy
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz