Belgijscy rolnicy protestują przeciw polityce klimatycznej UE. W niedzielę i poniedziałek zablokowali ciągnikami kluczowe drogi w kraju.

W niedzielę około 400 rolniczych ciągników blokowało drogi E411 i E42 na węźle Daussoulx w pobliżu Namur. Także w poniedziałek rano protestujący zablokowali drogi na południu i w centralnej Belgii, oraz wjazd na obwodnicę Brukseli z autostrady E429 Tournai-Halle.

W związku z zakłóceniami spowodowanymi protestem policja zamknęła wewnętrzną obwodnicę Brukseli z Itter do Ruisbroek oraz zewnętrzną obwodnicę z Huizingen.

Protest rolników ma związek z polityką klimatyczną Unii Europejskiej i spadającymi dochodami sektora.

Belgijskie organizacje rolnicze zapowiadają kontynuowanie protestów w najbliższych dniach.

Portal Euractiv podał, że na czwartek rolnicy planują blokadę w dzielnicy europejskiej w Brukseli, gdzie ma odbyć się tego dnia spotkanie Rady Europejskiej.

Do tej pory wśród protestujących dominowali walońscy rolnicy. Jednak organizacje flamandzkich farmerów również planują działania w nadchodzących dniach.

Belgia jest kolejnym krajem UE, w którym protestują rolnicy. W ostatnim czasie podobne protesty odbywały się także we Francji, Niemczech, Polsce i Rumunii.

standaard.be / hln.be / euractiv.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply