Przygotowany przez resort sprawiedliwości projekt zmiany Kodeksu Karnego przewiduje penalizację “dyskryminacji” i “mowy nienawiści” względem środowisk LGBT, w tym karę więzienia za krytykowanie ich postulatów. “Niebawem [ustawa] trafi na rząd oraz do prac i pod głosowanie w Sejmie” – oświadczył wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek.

Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek poinformował w poniedziałek w Radiu ZET, że w resorcie zakończyły się prace nad ustawą o “zakazie mowy nienawiści wobec mniejszości”.

“Ustawa o zakazie mowy nienawiści jest gotowa w Ministerstwie Sprawiedliwości. Niebawem trafi na rząd oraz do prac i pod głosowanie w Sejmie” – oświadczył polityk.

Jak stwierdził, “mam poczucie, że zrobiłem sporo. […] Nie zmarnowaliśmy w resorcie sprawiedliwości żadnej godziny i ja też nie zmarnowałem żadnej godziny”.

Czytaj także: PSL poprze karanie z urzędu za tzw. mowę nienawiści. “To jest jeden z punktów umowy koalicyjnej”

Parę miesięcy temu Katarzyna Kotula, minister ds. równości zaznaczyła, że penalizacja tzw. mowy nienawiści ze względu na orientację seksualną jest konieczna w związku z nadchodzącą dyskusją o legalizacji w Polsce związków jednopłciowych, a w przyszłości tzw. homomałżeństw.

Później wiceminister Śmiszek zapowieział, że „mowa nienawiści” względem homoseksualistów będzie ścigana z oskarżenia publicznego, „Przyszedł czas, żeby zakazać obrzydliwych, homofobicznych, dyskryminacyjnych wypowiedzi w przestrzeni publicznej” – oświadczył. Według niego to sąd ma decydować, co jest “mową nienawiści”, a co nie – ściganie będzie z oskarżenia publicznego.

Zobacz także: Parlament Europejski za uznaniem tzw. mowy nienawiści za przestępstwo tej samej kategorii co terroryzm i handel ludźmi

wiadomosci.radiozet.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply