W ostatnią niedzielę w niemieckim Lipsku doszło do bijatyki, w której uczestniczyło co najmniej kilkanaście osób. Jeden z uczestników wyciągnął maczetę i zaatakował nią swoich przeciwników. Media wskazują, że uczestnicy zdarzenia posługiwali się językiem tureckim.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę w Lipsku. Materiał wideo pokazuje najpierw bijących się mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich wyciąga maczetę i uderza nią swoich przeciwników. W wyniku zdarzenia dwóch mężczyzn w wieku 26 lat zostało rannych.

Policja analizuje nagranie wideo, aby zidentyfikować podejrzanych.

Przeczytaj: Niemiecka policja w Berlinie bezsilna wobec arabskich klanów przestępczych

Tło bijatyki nie jest znane. Zdarzenie miało jednak miejsce na Eisenbahnstrasse, zamieszkanej przez liczną społeczność imigrancką, jednym z głównych punktów przestępczości w Lipsku. Często dochodzi tam do bójek między gangami handlującymi narkotykami. Dziennik Bild podaje, że uczestnicy zdarzenia posługiwali się językiem tureckim.

Eisenbahnstrasse jest jedyną w Saksonii strefą zakazu posiadania broni – zwraca uwagę serwis Deutsche Welle. Ustanowiono ją w listopadzie 2018 roku. Nie wolno mieć przy sobie żadnej broni, a policja może przeprowadzać tam wzmożone kontrole.

Czytaj: Rada UE zatwierdziła pakt migracyjny z zasadą “obowiązkowej solidarności”. Polska i Węgry głosowały przeciw

Zobacz także: Media: Niemiecka policja odsyła nielegalnych imigrantów do Polski

dw.com / bild.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply