Ostatnie dwie doby na polsko – białoruskiej granicy to 365 prób jej nielegalnego przekroczenia. Doszło również do kilku ataków na polskie służby, m.in. przy użyciu ładunków pirotechnicznych – informuje Straż Graniczna. Kilkukrotnie udzielono też pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej.

Straż Graniczna poinformowała w środę o incydentach, które miały miejsce w ostatnich dniach na polsko-białoruskiej granicy. W poniedziałek w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej odnotowano 166 zdarzeń związanych z nielegalną migracją. Tego dnia w rejonie Czeremchy agresywni cudzoziemcy znajdujący się za barierą fizyczną zaatakowali polski wojskowy posterunek. Wczoraj natomiast doszło do 199 prób sforsowania zabezpieczeń granicznych. Również tego dnia migranci drogę na zachód Europy usiłowali utorować sobie kamieniami i gałęziami.

Podczas jednego ze zdarzeń używali również ładunków pirotechnicznych stwarzając tym samym realne zagrożenie dla służb strzegących polskiej granicy – podkreśla SG, publikując nagranie zajścia.

Zobacz: Migranci próbowali podpalić posterunek polskich służb przy granicy z Białorusią [+VIDEO]

Jak czytamy, imigranci polsko-białoruską granicę usiłowali nielegalnie przekroczyć na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze.

Sześciokrotnie w ciągu minionych dwóch dni Straż Graniczna udzieliła pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej, osoby te zostały przewiezione do szpitala.

Od początku bieżącego roku na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej do Polski usiłowały przedostać się osoby pochodzące z 32 krajów.

W sobotę premier ogłosił wtedy wzmocnienie granicy z Białorusią. Zapowiedział budowę “nowoczesnej fortyfikacji”. Zadeklarował, że nie ma limitów środków, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski.

W poniedziałek wiceminister obrony Cezary Tomczyk zapowiedział modernizację zapory na granicy z Białorusią. Zarzucił poprzednikom “prowizorkę”.

Czytaj także: Szef MON uważa, że Polska powinna zacząć budowę bunkrów, rowów i okopów na granicy z Białorusią i Rosją

podlaski.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply