Sprzeciw wobec rewolucji kulturowej to nasz obowiązek – mówił poseł Konfederacji Krzysztof Bosak na niedzielnej manifestacji zorganizowanej pod bramą Uniwersytetu Warszawskiego przez Młodzież Wszechpolską, Ruch Narodowy i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Bosak w przemówieniu skierowanym do uczestników protestu podkreślił, że środowiska narodowe nie mogą pozwolić na narzucanie ideologii ruchów LGBT polskiemu społeczeństwu.

Wyrażanie otwartego sprzeciwu wobec rewolucji kulturowej, którą chce przeprowadzić skrajna lewica jest naszym moralnym obowiązkiem i jedynym środkiem do jej powstrzymania (…) Musimy być aktywni, musimy powstrzymać tę rewolucję – mówił były kandydat na prezydenta RP.

Wyrażanie sprzeciwu to dopiero początek do realizacji programu politycznego, który to powstrzyma. To co widzimy dziś to rozleniwienie naszego społeczeństwa, tej jego konserwatywnej części. Konserwatywna część naszego społeczeństwa wierzy, że jesteśmy wyjątkowym narodem, któremu nie grożą te procesy, które zaszyły na Zachodzie – zauważył Bosak.

Ale skąd ta wiara? Czy naprawdę jesteśmy tak silni? Kiedy polska młodzież jest poddawana presji ideologicznej z popkultury, z reklamy, z marketingu, z filmu, z edukacji, z organizacji pozarządowych finansowanych zza granicy, to ma nie przyjąć tej mody, która przetacza się przez cały zachodni świat? – kontynuował.

Wywieszenie tęczowej flagi na posągu Chrystusa to przekroczenie cienkiej czerwonej lini, to otwarta agresja ideologicza – stwierdził Bosak.

Polityk zaznaczył, że narodowcy nie pozwolą na rewolucję kulturową środowisk lewicowych w Polsce. Bronimy zdrowego rozsądku. Nie pozwólmy tej mniejszości narzucić poprawności politycznej – apelował polityk.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Bosak zwracając się do kontrmanifestantów zapewnił: nigdy większość społeczeństwa nie będzie obojętna na to co proponujecie, bo to jest złe.

Cała manifestacja transmitowana była na żywo przez Młodzież Wszechpolską.

Organizatorzy manifestacji środowisk narodowych zbierali także podpisy pod obywatelskimi projektami ustaw ws. wypowiedzenia konwencji stambulskiej oraz wprowadzenia zakazu organizacji marszów równości.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Manifestanci skandowali hasła: „Raz sierpem, raz młotem w tęczową hołotę”, „STOP degeneracji”, „Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa”. W tłumie powiewały flagi narodowe i symbole organizacji narodowych. W geście protestu jedną z tęczowych flag spalono. Wiele z nich trafiło „gdzie ich miejsce”, czyli na śmietnik.

Kontrmanifestacja zgromadziła zauważalnie mniej uczestników. Jej uczestnicy wyrażali sprzeciw wobec „agresji faszyzmu” i przemocy policji. Skangowali hasła: „Warszawa wolna od faszyzmu”, „Stop faszyzmowi”, „Stop bzdurom”, „Tylko frajerzy boją się tęczy”. Kontrmanifestanci mieli tęczowe flagi i symbole Antify.

Kresy.pl 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz