We Lwowie będą kręcić zdjęcia do serialu TVP i Netflixa na podstawie prozy Marka Krajewskiego

Kilka ulic we Lwowie będzie zamkniętych w najbliższych dniach z powodu zdjęć do serialu kryminalnego „Erynie” na podstawie powieści Marka Krajewskiego. Serial powstaje we współpracy TVP i platformy streamingowej Netflix.

O zdjęciach do serialu i wynikających z tego utrudnieniach dla mieszkańców poinformował w czwartek wicemer Lwowa Andrij Moskałenko. Jak wynika z jego wpisu na Facebooku, zdjęcia będą odbywać się w sobotę i niedzielę na ulicy Kruszelnickiej (przedwojenna ulica Kraszewskiego), w niedzielę na ulicy Uniwersyteckiej (przedwojenna Marszałkowska), a w poniedziałek na Rynku. „Zdjęcia są dość trudne, ponieważ na czas zdjęć na ulicach będą demontowane znaki, światła, oznaczenia poziome na ulicach, szyldy” – napisał Moskałenko.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Lwowski portal Zaxid.net podaje, że chodzi o zdjęcia do 12-odcinkowego serialu „Erynie” powstającego na podstawie powieści kryminalnej Marka Krajewskiego z 2010 roku o tym samym tytule.

W kwietniu br. TeleMagazyn pisał, że serial „Erynie” powstaje w wyniku współpracy TVP i Netflixa. Akcja serialu będzie odbywać się we Lwowie w końcówce lat 30. XX wieku, gdzie komisarz Edward Popielski będzie wyjaśniał tajemnicę śmierci rytualnie zamordowanego małego chłopca. Podejrzenie padnie na miejscowych Żydów.

Według doniesień medialnych główną rolę w serialu powierzono Marcinowi Dorocińskiemu, który zagra komisarza Popielskiego. Reżyserem jest Borys Lankosz, a autorami scenariusza Władysław Pasikowski, Igor Brejdygant, Magdalena Lankosz oraz sam reżyser. Muzykę do filmu skomponuje Michał Lorenc.

Zdjęcia do „Erynii” kręcono już we Wrocławiu i Krakowie. Produkcję serialu na pewien czas wstrzymała epidemia koronawirusa. Data premiery filmu nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że najpierw będzie on dostępny na Netflixie, a potem będzie miał premierę w TVP.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Szczepko i Tońko Ukraińcami. Ukazał się drugi trailer kuriozalnego filmu [+VIDEO]

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz