Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wstrzymał wykonanie uchwały warszawskich radnych w sprawie zmiany nazwy ulicy Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską.

Sipiera poinformował, że zamierza uchylić decyzję rady miasta. Podczas wtorkowej konferencji prasowej, wojewoda Sipieria stwierdził, że Lech Kaczyński to postać zasługująca na swoje miejsce w przestrzeni publicznej.

Zgodnie z wytycznymi nowej ustawy dekomunizujacyjną, Rada Warszawy pod koniec sierpnia zeszłego roku podjeła decyzję, że sześc warsawskich ulic będzie miało nowych patronów. Po tej decyzji, wojedowa Sipiera wydał zarządzenie zastępcze, zmieniając nazw kilkudziesięciu ulic, w tym al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. 11 stycznia Rada Warszawy przyjęła uchwałę o zmianie nazwy ul. Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską, przeciw czemu głosowali radni PiS.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Już wtedy radni PO zapowiedzieli, że jeśli wojewoda uchyli decyzję, wówczas odwołają się do sądu. Sipiera przypomniał, że radni mieli możliwość zmiany nazwy ulicy, lecz tego nie zrobili, pozostawiając tym samym decyzję w jego rękach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: W Warszawie wkrótce Aleja Lecha Kaczyńskiego ul. Komitetu Obrony Robotników. To efekt dekomunizacji

Kresy.pl / TVP Info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz