Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wstrzymał wykonanie uchwały warszawskich radnych w sprawie zmiany nazwy ulicy Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską.

Sipiera poinformował, że zamierza uchylić decyzję rady miasta. Podczas wtorkowej konferencji prasowej, wojewoda Sipieria stwierdził, że Lech Kaczyński to postać zasługująca na swoje miejsce w przestrzeni publicznej.

Zgodnie z wytycznymi nowej ustawy dekomunizujacyjną, Rada Warszawy pod koniec sierpnia zeszłego roku podjeła decyzję, że sześc warsawskich ulic będzie miało nowych patronów. Po tej decyzji, wojedowa Sipiera wydał zarządzenie zastępcze, zmieniając nazw kilkudziesięciu ulic, w tym al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. 11 stycznia Rada Warszawy przyjęła uchwałę o zmianie nazwy ul. Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską, przeciw czemu głosowali radni PiS.

Już wtedy radni PO zapowiedzieli, że jeśli wojewoda uchyli decyzję, wówczas odwołają się do sądu. Sipiera przypomniał, że radni mieli możliwość zmiany nazwy ulicy, lecz tego nie zrobili, pozostawiając tym samym decyzję w jego rękach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: W Warszawie wkrótce Aleja Lecha Kaczyńskiego ul. Komitetu Obrony Robotników. To efekt dekomunizacji

Kresy.pl / TVP Info

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply