Dotychczasowa Aleja Armii Ludowej będzie miała patrona w postaci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Jest to wynik decyzji Zdzisława Sipiera, wojewody mazowieckiego. O zmianach nazw ulic wojewoda poinformował na wspólnej konferencji z Jarosławem Szarkiem, prezesem IPN. Do zmiany jest jest ponad 50 nazw ulic w stolicy Polski, ale na początek zmienionych ma być tylko 47. Jedynie w Wilanowie i na Ochocie nie przewiduje się zmian.

Zmiana nazw ulic to wynik przegłosowanej w zeszłym roku w Sejmie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. Stanowi ona, że po upłynięciu czasu wyznaczonego samorządowi, swoje zmiany przez trzy miesiące mógł zaproponować wojewoda. Oprócz Al. Lecha Kaczyńskiego, jest m.in. przemianowanie ul. Leona Kruczkowskiego na ul. Zbigniewa Herberta, ul. Sylwestra Bartosika na ul. Grzegorza Przemyka, ul. Zygmunta Modzelewskiego na Jacka Kaczmarskiego, ul. Wincentego Rzymowskiego na ul. Przemysława Gintrowskiego czy ul. Antoniego Kacpury na ul. Stefana Melaka, ul. 7 stycznia (1945 r.) na ul. Komitetu Obrony Robotników.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz