Współzałożyciel i dyrektor generalny Netflix, Reed Hastings, chwalił Susan Rice za jej wcześniejszą pracę nad kwestiami wywiadowczymi dla byłego prezydenta Baracka Obamy.

Informacja o włączeniu Rice do rady dyrektorów Netflix pojawiła się po tym, jak „New York Times” podał, że były prezydent Barack Obama prowadzi rozmowy na temat umowy z Netflixem, na podstawie której, wraz z żoną Michelle, udostępniałby wytwórni „ekskluzywną treść”, która byłaby przeznaczona dla abonentów usługi streamingu cyfrowego.

„Netflix ma około 118 milionów subskrybentów na całym świecie. Nie było od razu jasne, ile odcinków [z udziałem Obamy] zostanie zamówionych, ani jakie będzie wynagrodzenie Obamów”- informuje Fox News.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Cieszę się, że dołączam do rady dyrektorów Netflix, nowoczesnej firmy, której zarząd, wysokiej jakości produkcje i wyjątkowa kulturę głęboko podziwiam” – napisała w oświadczeniu Rice.

Przypomnijmy, że Rice przyznała, że pracując na stanowisku doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, kilkakrotnie zwróciła się do agencji wywiadowczych z prośbą o ujawnienie tożsamości Amerykanów, którzy zostali przypadkowo podsłuchani podczas operacji kontrwywiadu prowadzonych przeciw obcokrajowcom. Jak dodała, przynajmniej raz wśród Amerykanów, którzy zostali mimowolnie podsłuchani, była osoba związana ze sztabem wyborczym Donalda Trumpa bądź jego zespołem przejmującym władzę. Prawo amerykańskie zabrania podsłuchiwania obywateli Stanów Zjednoczonych bez pozwolenia specjalnego tajnego sądu (FISA Court).

Demaskowanie tożsamości amerykańskich obywateli może być uzasadnione ze względów na bezpieczeństwo narodowe, lecz podlega ścisłym przepisom amerykańskiego aparatu wywiadowczego. Zgodnie z nimi, czymś nielegalnym jest „demaskowanie” z powodów politycznych lub wykorzystywanie tych danych w przeciekach. Niektórzy republikanie zarzucają Rice, że „demaskowała” właśnie z powodów politycznych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Susan Rice ujawniała tożsamość członków sztabu Trumpa w ramach inwigilacji

Kresy.pl / Fox News

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz