Szachtar Donieck zastanawia się nad rozgrywaniem swoich meczów na stadionie we Wrocławiu.

Firma Pentagon Research prowadzi rozmowy mające na celu przeniesienie meczów drużyny piłkarskiej Szachtara Donieck do Wrocławia. – podał we wtorek portal tuwroclaw.com.

Szachtar Donieck należący do najbogatszego Ukraińca Rinata Achmetowa od 2014 roku nie gra na własnym stadionie w Doniecku, który został całkowicie zburzony w wyniku walk toczonych między separatystami a armią ukraińską. Swoje mecze rozgrywał najpierw we Lwowie a potem w Charkowie. Jednak, jak twierdzi Adam Pawlukiewicz z Pentagon Research, firmy konsultingowej działającej m.in. w obszarze marketingu sportu, pojawiła się szansa, że Ukraińcy będą grali swoje mecze na stadionie we Wrocławiu. Pentagon Research prowadzi w tej kwestii negocjacje z Szachtarem.

Zdaniem Pawlukiewicza takie rozwiązanie miałoby same plusy. Przede wszystkim we Wrocławiu mieszka około 100 tysięcy Ukraińców, którzy przyjechali do Polski za pracą. Są to zdaniem Pawlukiewicza potencjalni kibice. Atutem Wrocławia jest także nowy stadion położony tuż przy lotnisku. Dzięki zwiększonej liczbie meczów, a co za tym idzie zwiększonemu ruchowi lotniczemu, zyskają zarówno stadion jak i lotnisko.

Pawlukiewicz nie ujawnia szczegółów rozmów z Ukraińcami. Na razie według jego słów są oni na etapie oceniania, czy granie we Wrocławiu będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem. Nie wiadomo, czy Szachtar miałby rozgrywać na stadionie Śląska Wrocław tylko mecze w Lidze Mistrzów, czy także ligowe i co na to UEFA. „Jeszcze daleka droga, by sfinalizować rozmowy” – mówi Pawlukiewicz podkreślając, że potrzebne jest także zaangażowanie władz miasta.

Szachtar Donieck jest aktualnym mistrzem Ukrainy, klub od lat regularnie gra w piłkarskiej Lidze Mistrzów. W obecnym sezonie rozgrywek awansował do dalszej rundy i na wiosnę zmierzy się z AS Roma.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że inną drużyną, która z powodu tendencji separatystycznych może mieć problem z rozgrywaniem meczów jest FC Barcelona. Jeszcze przed ogłoszeniem niepodległości przez Katalonię spekulowano, że mogłaby się ona przenieść z ligi hiszpańskiej do ligi innego kraju.

PRZECZYTAJ: FC Barcelona będzie grała w lidze angielskiej?

Kresy.pl / tuwroclaw.com / Gazeta Wrocławska

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Dutkiewicz za firmą konsultingową Pentagon Research się skrywa,czym reakcję na pomysł sonduje-sam za nim przepada.Zastanawia tylko czy i jak oligarcha Rinat Achmatow Dutkiewicza wykiwa.Nie można wykluczyć zamiaru banderofila Dutkiewicza,że na utrzymanie miasta Wrocławia Stachanowca,czt Szachtara weżmie,w nagrodę za banderowskie hymny na stadionie.