Pracownik konsulatu Ukrainy w mieście Bielce na północy Mołdawii jest podejrzany o gwałt na 17-letniej dziewczynie. – podał w czwartek ukraiński portal Strana.ua powołując się na mołdawskie media. Według niektórych doniesień w gwałt był zamieszany konsul Ołeksandr Storożuk.

O ofierze wiadomo, że jest 17-latką pochodzącą z miasta Sîngerei, lecz mieszkającą w Bielcach. Dziewczyna pochodzi z rozbitej rodziny a jej matka pracuje za granicą. Do gwałtu na niej miało dojść 4 lutego br. w jednej z dzielnic Bielc. Podejrzani o ten czyn są dwaj mężczyźni w wieku 37 i 38 lat. Jednego z nich zatrzymano na 78 godzin, a drugiego zwolniono, ponieważ posiada immunitet dyplomatyczny. Według Strana.ua „prawdopodobnie” był to Storożuk.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Inny ukraiński portal, Dyvys.info, pisał wcześniej w czwartek, również powołując się na mołdawskie media, że kobieta złożyła doniesienie na ukraińskiego dyplomatę. W związku z tym mołdawskie władze poprosiły go, by nie opuszczał Mołdawii do czasu zakończenia śledztwa. Ma to wynikać z komentarza ukraińskiego MSZ.

„Strona mołdawska poprosiła, aby ta osoba nie opuszczała terytorium Mołdawii w czasie czynności śledczych. Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Ukrainy wszczął postępowanie dyscyplinarne, na czas postępowania wspomniany dyplomata został zawieszony w pełnieniu obowiązków” – brzmi oświadczenie ukraińskiego MSZ cytowane przez Dyvys.info.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Były ukraiński konsul-neonazista znowu szokuje [+FOTO]

Kresy.pl / strana.ua / dyvys.info

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz