Już pięciu obywateli Rosji jest wiązanych przez brytyjskich śledczych ze sprawą próby otrucia Siergieja Skripala i jego córki Julii w marcu ub. roku w Salisbury. – napisał w czwartek brytyjski tabloid Mail Online.

Do dwóch domniemanych agentów GRU oskarżonych o dokonanie zamachu oraz trzeciego domniemanego agenta, o którym niedawno pisała prasa, dołączyło kolejnych dwóch Rosjan. Według Mail Online powołującego się na wysoko postawione źródło w brytyjskich organach ścigania, obaj w marcu ubiegłego roku udawali turystów, by dostać się do Wielkiej Brytanii. Mają oni mieć związek ze sprawą próby otrucia Skripalów, lecz nie podano jaki – wiadomo tylko, że była to rola drugorzędna i nie podróżowali razem z dwójką domniemanych zamachowców.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5170.41 PLN    (23.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Policja ma zamiar w najbliższych tygodniach zapoznać rząd z dowodami zebranymi przeciwko tej dwójce.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu brytyjski dziennik „The Telegraph” twierdził, że na terytorium Wielkiej Brytanii wciąż może przebywać trzeci domniemany agent rosyjskich służb, podejrzewany o udział w próbie otrucia Skripala. Mężczyzna ten ma posługiwać się fałszywym nazwiskiem „Siergiej Fiedotow”. Jak pisała gazeta, 45-letni wówczas Rosjanin miał przybyć do Wielkiej Brytanii tego samego dnia, co domniemani zamachowcy. Według „Telegraph”, Fiedotow miał kupione bilety na ten sam lot powrotny co pozostali dwaj mężczyźni, ale nie odleciał z nimi do Moskwy, w ostatnim momencie wycofując bagaże i odwołując odprawę na samolot. Gazeta spekulowała, że Rosjanin mógł otrzymać dyspozycję wstrzymania odlotu, gdy okazało się, że Skripal może przeżyć.

Na początku stycznia tego roku „The Telegraph” twierdził, że brytyjscy śledczy są pewni, że wiedzą już „wszystko, co warto wiedzieć” o próbie otrucia Siergieja Skripala i jego córki. Znane mają być m.in. wszystkie szczegóły spisku i osoby związane z zamachem.

Kresy.pl / Mail Online

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz