Północnorosyjska prowincja Aleppo  została zaatakowana przez niezidentyfikowanego na razie przeciwnika. Syryjskie baterie obrony przeciwpowietrznej podjęły działania.

Informację o ataku na Aleppo podała około godziny temu rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti. Nie podaje ona żadnych szczegółów na temat uderzenia, a tylko informację o aktywności syryjskich sił obrony przeciwpowietrznej. Agencja przypomina, że 27 kwietnia doszło do ataku na przedmieściach Damaszku przeprowadzonego przez izraelskie samoloty, które wystrzeliły pociski znad terytorium sąsiedniego Libanu. To modus operandi często wykorzystywany przez izraelskie Siły Powietrzne. W ataku tym zginęło trzech cywilów. Syryjczycy twierdzili wówczas, że udało im się zestrzelić kilka izraelskich rakiet. Jednak Aleppo znajduje się w północnej Syrii, znacznie dalej od Izraela i Libanu.

Agencja informacyjna Reutera podała, że syryjskiej obronie przeciwpowietrznej udało się odeprzeć poniedziałkowy atak, którego celem miało być centrum badawcze i baza wojskowa w miejscowości Al-Safira. Powołując się na źródła wywiadowcze Reuters twierdzi, że także ten atak został przeprowadzony przez Izraelczyków, którzy nasilają swoje ataki na Syrię wykorzystując sytuację w której światowa opinia publiczna i politycy większości państw koncentrują się na pandemii koronawirusa SARS COVID-19.

Na razie brak oficjalnego komentarza ze strony Izraela, ale brytyjska agencja przypomina, że w zeszłym tygodniu minister obrony Izraela Naftali Bennett zapowiadał nasilenie kampanii militarnej przeciwko Irańczykom w Syrii.

 

zrael wielokrotnie dokonywał ataków na Syryjczyków bądź inne oddziały na terytorium Syrii. Prowadzenie ataków na terytorium Syrii oficjalnie potwierdził w zeszłym roku premier Izraela Binjamin Netanjahu. Izraelczycy udzielali też wsparcia zbrojnym ugrupowaniom operującym w pobliżu okupowanych przez nich Wzgórz Golan mimo dżihadystycznego charakteru tych ugrupowań. Wsparcie to potwierdził już w 2014 roku kontyngent sił pokojowych ONZ na Wzgórzach Golan – UNDOF. Dwa tygodnie temu minister obrony Izraela Naftali Bennett groził zamianą Syrii w kolejny „Wietnam

ria.ru/reuters.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply