Petro Poroszenko spotkał się z Donaldem Tuskiem podczas wizyty prezydenta Ukrainy w Brukseli. Rozmowy dotyczyły m. in. stosunków polsko-ukraińskich.

Po spotkaniu z Tuskiem Poroszenko napisał w poście w serwisie Twitter: Jestem wdzięczny Donaldowi Tuskowi, zarówno jako przewodniczącemu Rady Europejskiej jak i Polakowi. Prezydent Ukrainy zaznaczył, że podziękowania dotyczą absolutnie strategicznej wizji polsko-ukraińskiej przyjaźni.

Poroszenko dodał także: To jest odpowiedzialne stanowisko odpowiedzialnej osoby. Ukraiński prezydent do wpisu dołączył także zdjęcie ze spotkania z szefem Rady Europejskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Poroszenko reaguje na krytykę Ukrainy ze strony polskich polityków

O spotkaniu z prezydentem Ukrainy poinformował również Donald Tusk, także za pomocą serwisu Twitter. Przewodniczący Rady Europejskiej napisał, że spotkanie z Petrem Poroszenką dotyczyło przygotowań do szczytu Partnerstwa Wschodniego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W tym samym wpisie Donald Tusk wyraził smutek z powodu śmierci tatarskiej aktywistki z Krymu, która zmarła po tym jak Rosjanie aresztowali jej współpracowników. Zapewnił również o solidarności z krymskimi Tatarami, a także wszystkimi Ukraińcami. Unia Europejska nigdy nie uzna nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję – napisał Donald Tusk.

Kresy.pl / twitter.com

Czytaj kolejny artykuł
9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. tagore
  tagore :

  Traktat Brzeski dał jednak Niemcom pewne profity w dyscyplinowaniu Polski.Tylko czy Rosja zaakceptuje wzmocnienie Niemiec kosztem swoich wpływów na Ukrainie.
  Natknąłem się na ciekawą uwagę pewnego ukraińskiego politologa : „Polska nie może dogadać się z Rosją ,bo blokuje to Smoleńsk (Kaczyński) więc Ukraina może narzucić Polsce swoje warunki”

 2. zefir
  zefir :

  Spoykaniem z Tfuskiem Upaszenko ewidentnie gra PiS-owi na nosie.W mniejszym stopniu PAD-owi,ten bowiem”króla” UE też zapraszał.Spolegliwe podziękowania Upaszenki za odpowiedzialne stanowisko Tfuska w sprawie „absolutnie strategicznej wizji polsko-ukraińskiej przyjażni” są absolutnie jednoznacznie wymowne.Poroszenko pewnie takie uznanie Tfuska zdobył gdy mu przedstawił banderowską wizję polsko-ukraińskiej przyjażni,wyrażoną kilka dni temu w słowach gnidy Wjatrowycza.Tfusk nie przegapił okazji do hitu spotkania,celowo bowiem podkreślił swoją solidarność z wszystkimi Ukraińcami,banderowcom ukłony czyniąc.Historia zapisze ,że od daty spotkania Tfusk-Upaszenko,polsko-ukraińska przyjażń kwitnie i rozwija się tylko na trasie:podpalacz cygar Rady UE-Banderowski oligarchat.