PzH 2000 w Afganistanie, źr. Wikimedia

Siły Zbrojne Ukrainy opublikowały nagranie z użytkowania niemieckich samobieżnych haubic PzH 2000 na linii frontu. (więcej…)

W Charkowie nie chcą zmieniać nazwy ulicy i stacji metra im. Puszkina Poinformował o tym burmistrz miasta Igor Terechow w komentarzu do "Radia Swobody".

"Jaka jest wina Puszkina? Że Putin się urodził? Co więcej, Puszkin jest światowej sławy poetą, podobnie jak Lermontow. (...) Mamy ulicę i stację metra im. Puszkina. Niech tak zostanie" - powiedział Terechow.

Wcześniej Rada Miejska Charkowa odmówiła zdemontowania herbu Ukraińskiej SRR z budynku rady miejskiej, powołując się na fakt, że budynek jest pomnikiem historii i architektury o znaczeniu lokalnym. Decyzje o tym statusie zapadły w 1972 i 1980 roku.

Siły rosyjskie wkroczyły do ​​Łysyczańska 2 lipca, prawdopodobnie po tym, jak siły ukraińskie przeprowadziły kontrolowane wycofanie się z miasta - podaje amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW). (więcej…)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu pracodawców, przygotowujemy nową ustawę o zatrudnianiu cudzoziemców, której celem jest m.in. dalsze uproszczenie procedur - oświadczył wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Wiceminister podkreślił, że "Polskie rozwiązania uważane są za najbardziej liberalne w Europie". "Polska przyjmuje też od lat największą w UE liczbę migrantów zarobkowych. Obok zezwoleń na pracę funkcjonuje uproszczona procedura oświadczeń dla obywateli sześciu państw (wydłużona w styczniu z sześciu miesięcy do dwóch lat). Co więcej, zatrudnienie legalnie przebywających obywateli Ukrainy nie wymaga od marca br. żadnych dodatkowych zezwoleń, a jedynie powiadomienia powiatowego urzędu pracy do 14 dni od powierzenia pracy obywatelowi Ukrainy" - powiedział, cytowany w poniedziałek przez portal Forsal.pl.

"Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniu pracodawców, przygotowujemy nową ustawę o zatrudnianiu cudzoziemców, której celem jest m.in. dalsze uproszczenie procedur. Projekt został wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Pracujemy nad nim w pakiecie z innymi ustawami, mianowicie poza ustawą o zatrudnianiu cudzoziemców powstają też ustawa o aktywizacji zawodowej, ustawa o niektórych umowach zawieranych elektronicznie oraz o zmianie ustawy o pomocy społecznej" - zadeklarował.

Ambasada USA w Moskwie usunęła swój adres ze strony głównej swojej witryny internetowej. Adres, który obecnie odnosi się do separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej, zastąpiono współrzędnymi.

Brak adresu na stronie głównej witryny internetowej ambasady USA w Moskwie zauważyła w niedzielę rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Jak napisała w serwisie Telegram, zamiast nazwy ulicy Amerykanie umieścili współrzędne placówki: 55,75566° N, 37,58028° E.

W zakładce "Embassy & Consulates" wciąż znajduje się stary adres ambasady: Bolszoj Diewiatinskij Pierieułok 8.

Doradca ministra obrony Ukrainy Jurij Sak powiedział, że Łysyczańsk, wbrew oświadczeniom strony rosyjskiej, nie znajduje się pod „pełną kontrolą” oddziałów Federacji Rosyjskiej - przekazał w niedzielę portal BBC. (więcej…)

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 229 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
31%