Wyniki sondażu United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” (DGP) i RMF FM pokazują, że w przypadku II tury wyborów prezydenckich przewagę ma Andrzej Duda, jednak jest ona w granicach błędu statystycznego – informuje poniedziałkowy DGP.

Poniedziałkowy „DGP” informuje, że według sondażu United Surveys w II turze wyborów prezydenckich przewagę uzyska urzędujący prezydent Andrzej Duda, lecz jest ona w granicach błędu statystycznego.

Z sondażu wynika, że Andrzej Duda może liczyć na 46,8 proc. głosów, kandydat KO zaś, na 45,9 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Gazeta podkreśla, że duża część ankietowanych nadal nie wie na kogo oda swój głos w nadchodzących wyborach. „Aż 7,4 proc. ankietowanych wciąż nie zdecydowało, na kogo odda w niedzielę głos. O nich toczy się gra sztabów obu kandydatów, które starają się też maksymalnie zmobilizować twarde elektoraty do udziału w wyborach” – czytamy.

Podkreślono, że pomocą w podjęciu decyzji mogłaby być debata obydwu kandydatów na prezydenta, lecz bardzo trudne wydaje się dziś ustalenie jej miejsca oraz wspólnego terminu.

Sondaż został wykonany 4 lipca na grupie 1100 osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy w sobotę, z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu „Do Rzeczy” wynika, że w II turze wyborów prezydenckich wygrałby Andrzej Duda z wynikiem 50,9 proc. Rafał Trzaskowski dostałby 49,1 proc.

Z kolei opublikowane w ostatnich dniach sondaże Kantar i IBRiS dają większe szanse na wygraną w wyborach prezydenckich Rafałowi Trzaskowskiemu.

W przypadku większości publikowanych w ostatnim czasie wyników badań, przewaga któregokolwiek z kandydatów jest  minimalna.

pap / polsatnews.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz