W II turze wyborów prezydenckich wygrałby Andrzej Duda z wynikiem 50,9 proc., Rafał Trzaskowski otrzymałby 49,1 proc. – wynika z sondażu pracowni Estymator, wykonanego dla portalu „Do Rzeczy.pl”, który został opublikowany w sobotę.

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu „Do Rzeczy” wynika, że II turze wyborów prezydenckich wygrałby Andrzej Duda z wynikiem 50,9 proc. Rafał Trzaskowski dostałby 49,1 proc.

Oddanie głosu na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę deklaruje 50,9 proc. ankietowanych. Kandydat KO mógłby liczyć z kolei na 49,1 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Oznacza to wzrost poparcia Andrzeja Dudy o 0,3 proc. pkt. procentowego, w porównaniu do sondażu, który został przeprowadzony przez pracownię Estymator w dniach 24-25 czerwca bieżącego roku. W przypadku Rafała Trzaskowskiego odnotowano spadek o 0,3 proc.

Zbadany został także przepływ elektoratów po I turze wyborów.

Jak czytamy, urzędujący prezydent uzyskałby głosy 98 proc. swoich wyborców z I tury. Zagłosowałoby na niego także 12 proc. wyborców Szymona Hołowni. Głosowałoby na niego też 57 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka, 16 proc. Władysława Kosiniaka-Kamysza, 8 proc. Roberta Biedronia oraz 47 proc. innych kandydatów.

Rafał Trzaskowski otrzymałby 97 proc. głosów swoich wyborców z poprzedniej tury oraz 82 proc. głosów wyborców Hołowni, 31 proc. Bosaka, 75 proc. Kosiniaka-Kamysza, 81 proc. Biedronia, a także 43 proc. pozostałych kandydatów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W przypadku wyborców, którzy nie głosowali w I turze a w II zamierzają oddać głos, większość deklaruje poparcie dla Andrzeja Dudy. Urzędujący prezydent uzyskałby wśród nich 54 proc. poparcia, kandydat KO – 46 proc.

Badanie pokazuje, że szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 65 proc.

„Badanie przeprowadzono w dniach 2-3 lipca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię (w wyborach do Sejmu) i na jakiego kandydata (w wyborach prezydenckich) będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 65 proc.” – czytamy.

Zobacz także: Trzaskowski minimalnie przed Dudą w sondażu Kantar

dorzeczy.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz