Rafał Trzaskowski wyprzedził Andrzeja Dudę w najnowszym sondażu Kantar wykonanym dla „Faktów” TVN i TVN24.

W dniach 2-3 lipca br. pracownia Kantar na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24 spytała Polaków, na kogo będą głosować podczas drugiej tury wyborów prezydenckich. To już drugi sondaż tego ośrodka wykonany po pierwszej turze wyborów prezydenckich. Tym razem na pierwszym miejscu znalazł się kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Zamiar głosowania na Trzaskowskiego wyraziło 47 proc. ankietowanych. W porównaniu z poprzednim badaniem, wykonanym tuż po pierwszej turze 28 czerwca, prezydent Warszawy zyskał 2,3 punktów procentowych, co pozwoliło mu wyprzedzić Andrzeja Dudę. Na urzędującego prezydenta chce głosować 46 proc. ankietowanych. To o 0,6 pp. więcej niż poprzednio.

W porównaniu z sondażem z 28 czerwca zmalała liczba niezdecydowanych. Obecnie jest ich 7 proc., mniej o 2,9 pp. „Liczba niezdecydowanych wyborców topnieje i wygląda na to, że dzieje się to na korzyść kandydata Koalicji Obywatelskiej” – w ten sposób skomentowały wyniki sondażu „Fakty”.

Kantar zrealizował sondaż telefonicznie w dniach 2-3 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak podawaliśmy wczoraj, sondaż IBRiS dla Onetu przeprowadzony 1 lipca dawał większe szanse na zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. 49 proc. ankietowanych chciało głosować na urzędującego prezydenta RP, a 46,4 proc. na Rafała Trzaskowskiego. Pozostali nie wiedzieli, na kogo zagłosują. Z sondażu wynikało także, że Andrzej Duda ma znacznie wyższe poparcie wśród osób, które nie poszły do urn w pierwszej turze. Było to 79 proc. przy zaledwie 21 proc. dla Rafała Trzaskowskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według PKW po podliczeniu danych ze 100 proc. obwodowych komisji wyborczych Andrzej Duda uzyskał w pierwszej turze wyborów 43,5 proc. głosów, Rafał Trzaskowski – 30,46 proc., a Szymon Hołownia – 13,87 proc., Krzysztof Bosak 6,78 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,36 proc., a Robert Biedroń: 2,22 proc. Pozostali kandydaci uzyskali poparcie poniżej 0,3 proc. Frekwencja wyborcza wyniosła 64,51 proc.

Kresy.pl / fakty.tvn24.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz