Rafał Trzaskowski wyprzedził Andrzeja Dudę w najnowszym sondażu Kantar wykonanym dla „Faktów” TVN i TVN24.

W dniach 2-3 lipca br. pracownia Kantar na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24 spytała Polaków, na kogo będą głosować podczas drugiej tury wyborów prezydenckich. To już drugi sondaż tego ośrodka wykonany po pierwszej turze wyborów prezydenckich. Tym razem na pierwszym miejscu znalazł się kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Zamiar głosowania na Trzaskowskiego wyraziło 47 proc. ankietowanych. W porównaniu z poprzednim badaniem, wykonanym tuż po pierwszej turze 28 czerwca, prezydent Warszawy zyskał 2,3 punktów procentowych, co pozwoliło mu wyprzedzić Andrzeja Dudę. Na urzędującego prezydenta chce głosować 46 proc. ankietowanych. To o 0,6 pp. więcej niż poprzednio.

W porównaniu z sondażem z 28 czerwca zmalała liczba niezdecydowanych. Obecnie jest ich 7 proc., mniej o 2,9 pp. „Liczba niezdecydowanych wyborców topnieje i wygląda na to, że dzieje się to na korzyść kandydata Koalicji Obywatelskiej” – w ten sposób skomentowały wyniki sondażu „Fakty”.

Kantar zrealizował sondaż telefonicznie w dniach 2-3 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podawaliśmy wczoraj, sondaż IBRiS dla Onetu przeprowadzony 1 lipca dawał większe szanse na zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. 49 proc. ankietowanych chciało głosować na urzędującego prezydenta RP, a 46,4 proc. na Rafała Trzaskowskiego. Pozostali nie wiedzieli, na kogo zagłosują. Z sondażu wynikało także, że Andrzej Duda ma znacznie wyższe poparcie wśród osób, które nie poszły do urn w pierwszej turze. Było to 79 proc. przy zaledwie 21 proc. dla Rafała Trzaskowskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według PKW po podliczeniu danych ze 100 proc. obwodowych komisji wyborczych Andrzej Duda uzyskał w pierwszej turze wyborów 43,5 proc. głosów, Rafał Trzaskowski – 30,46 proc., a Szymon Hołownia – 13,87 proc., Krzysztof Bosak 6,78 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,36 proc., a Robert Biedroń: 2,22 proc. Pozostali kandydaci uzyskali poparcie poniżej 0,3 proc. Frekwencja wyborcza wyniosła 64,51 proc.

Kresy.pl / fakty.tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz