Władze obwodu biełgorodzkiego w Rosji, graniczącego z Ukrainą, poinformowały o uszkodzeniu torów kolejowych w pobliżu miasta Szebiekino. W sieci pojawiły się zdjęcia sugerujące, że doszło do aktu dywersji.

We wtorek rano gubernator obwodu biełgorodzkiego w Rosji Wiaczesław Gładkow poinformował w serwisie Telegram o uszkodzeniu torów kolejowych w szebiekińskim rejonie miejskim. „Nie ma ofiar ani rannych. Zniszczeniu uległy tylko tory kolejowe. Na miejscu jest grupa zadaniowa. O przyczynach poinformuję później” – napisał Gładkow.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W sieci pojawiły się zdjęcia uszkodzeń wskazujące, że uszkodzone zostały nie tylko tory, ale także część mostu kolejowego.

Niektórzy komentatorzy twierdzą, że do incydentu doszło na szlaku zaopatrzenia frontu w Donbasie i sugerują, że mogło dojść do aktu ukraińskiej dywersji.

Ukraińskie władze jak dotąd nie skomentowały incydentu a Wiaczesław Gładkow nie poinformował o przyczynach uszkodzeń. Stwierdził jedynie, że linia była używana do przewozów pasażerskich.

Jak podawaliśmy, 1 kwietnia wczesnym rankiem w magazynie ropy w Biełgorodzie, rosyjskim mieście obwodowym położonym około 40 km od granicy z Ukrainą, wybuchł pożar. W sieci zamieszczono nagrania, na których widać pożar magazynu i unoszący się gęsty, ciemny dym. Strona rosyjska oskarżyła Ukrainę o to, że pożar został spowodowany przez nalot ukraińskich śmigłowców. Ukraińskie ministerstwo obrony nie potwierdziło, ani nie zaprzeczyło, że Ukraina ostrzelała magazyn w Biełgorodzie.

Także 1 kwietnia rosyjska agencja prasowa TASS twierdziła, że we wsi Nikolskoje w obwodzie biełgorodzkim w Rosji spadł pocisk artyleryjski wystrzelony z terytorium Ukrainy. Sprawę przeanalizował zespół dziennikarzy śledczych z Conflict Intelligence Team (CIT) – grupy rosyjskich aktywistów medialnych. Jak twierdzą, doniesienia o ostrzale od strony Ukrainy są nieprawdziwe, a pocisk nadleciał od północnego-wschodu, czyli z terytorium Rosji.

CZYTAJ TAKŻE: Reuters: Kolejne wybuchy w rosyjskim Biełgorodzie

Kresy.pl / Unian

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz